Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Brazylia za mocna dla biało-czerwonych

IO: Brazylia za mocna dla biało-czerwonych

Polscy siatkarze przegrali dzisiejszy pojedynek z Brazylijczykami w trzech setach. Na całym spotkaniu zaważyła pierwsza partia, w której to Polacy mieli trzy szanse na zwycięstwo. W dwóch kolejnych przegrywali do 19.

W pierwszych akcjach pojedynku Polacy zepsutymi zagrywkami oddawali za darmo punkty rywalom, ataki jednak udanie kończył Sebastian Świderski, co dawało wynik remisowy. Przy stanie 4:4 skutecznie zaatakował Michał Winiarski, piłkę w aut posłał Dante i biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 7:5. Obie drużyny od początku serwowały bardzo mocno. Grą polskiego zespołu dobrze kierował Paweł Zagumny. Przy silnej zagrywce Mariusza Wlazłego, po ataku z krótkiej Łukasza Kadziewicza przewaga naszych siatkarzy wzrosła do trzech oczek (10:7). Nie utrzymała się długo. Wlazły zaatakował w aut, ze skrzydła skutecznie odpowiedział Andre Nascimento i „canarinhos” tracili do polskiej drużyny już tylko jeden punkt (11:10). Świetnie w obronie grał Krzysztof Ignaczak. Blok Gustavo na Świderskim przyniósł efekt w postaci remisu 13:13. Następne akcje to walka punkt za punkt. W obu ekipach było dobre przyjęcie, toteż rozgrywający często grali środkiem. Przy stanie 17:17 w polu zagrywki zameldował się Gustavo. Przy jego serwisie Brazylijczycy zaczęli budować przewagę. Udane akcje Dante oraz Giby przyniosły reprezentacji Brazylii prowadzenie 20:17. Polscy zawodnicy nie kończyli ataków, natomiast mistrzowie olimpijscy doskonale grali w obronie i szybko wyprowadzali skuteczne kontrataki. Po punktowej akcji Wlazłego, trener Raul Lozano na zagrywkę desygnował Pawła Woickiego, który swymi serwisami zaczął sprawiać problemy brazylijskim przyjmującym. Daniel Pliński powstrzymał atakującego z krótkiej Gustavo, Giba przekroczył linię trzeciego metra, ponownie w bloku popisał się Pliński i Polska prowadziła 21:20. Brazylijczycy borykali się z kłopotami w przyjęciu. Podwójny blok Plińskiego i Winiarskiego na Dante przyniósł Polakom dwupunktową przewagę (23:21). Tylko chwilową, bowiem błąd podwójnego odbicia Wlazłego i krótka w aut Plińskiego doprowadziły do remisu 23:23. Po mocnej zagrywce Andre Hellera z przechodzącej zaatakował Gustavo i Brazylia miała piłkę setową. Wyrównał Wlazły (24:24). Rozpoczęła się pełna emocji, zażarta walka punkt za punkt. W obronie fenomenalnie grał Ignaczak. Polacy trzykrotnie mieli piłkę setową, lecz skuteczny blok Dante i Gustavo oraz dwie popsute przez polskich zawodników zagrywki zmarnowały szanse na zwycięstwo. O losach pierwszego seta zadecydowała akcja, gdzie błąd przekroczenia linii przez Kadziewicza dał podopiecznym Bernardo Rezende piłkę setową. Zwycięstwo „canarinhos” przypieczętował atakiem z drugiej linii Dante (30:28).

Początek drugiej partii to wyrównana gra. Przy stanie 3:3 z krótkiej zaatakował Andre Heller, następnie Marcelinho „pocelował” swą zagrywką Ignaczaka i Brazylia wyszła na prowadzenie 5:3. Blok Andre Heller na Świderskim pozwolił drużynie z Ameryki Płd. powiększyć przewagę do trzech oczek (7:4). „Canarinhos” cały czas kontrolowali bieg wydarzeń na boisku. Bernardinho postanowił poprawić przyjęcie i w miejsce Dante do gry wszedł Murilo. Polscy siatkarze nie sprawiali rywalom żadnych problemów swą zagrywką. Nie funkcjonował prawidłowo blok. Grę biało-czerwonych w ataku „ciągneli” Świderski wraz z Winiarskim, zupełnie natomiast niewidoczny był Wlazły. Na drugiej przerwie technicznej po nieudanej zagrywce Świderskiego Brazylijczycy nadal prowadzili trzema punktami (16:13). Nasi zawodnicy nie byli skuteczni w grze z kontry. Na parkiecie w miejsce Wlazłego pojawił się Piotr Gruszka. As serwisowy Giby, któremu nie dał rady Świderski, a następnie blok Andre Hellera na Gruszce pozbawiły drużynę wicemistrzów świata nadziei na zwycięstwo w tym secie (22:17). Drugą część spotkania efektownie zakończył Bruno popisując się asem serwisowym (25:19).Ostatni akt spotkania rozpoczął się identycznie jak drugi – przez kilka akcji wyrównana walka, a następnie prowadzenie reprezentacji Brazylii. Po błędzie Zagumnego i autowym ataku Świderskiego „canarinhos” odskoczyli na dwa oczka (5:3). Polacy nie kończyli ataków w pierwszej akcji, co skwapliwie wykorzystywali bardzo skuteczni na kontrach Brazylijczycy. Przewaga dwóch punktów utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Skuteczny atak i as serwisowy Giby, a następnie autowy atak Winiarskiego sprawiły, że mistrzowie świata prowadzili już sześcioma punktami (15:9). W następnej akcji Andre Heller zablokował Winiarskiego i na drugą przerwę techniczną Brazylijczycy schodzili prowadząc 16:9. Dominacja brazylijskich siatkarzy nie podlegała dyskusji. Dzięki błędom rywali Polska zdołała odrobić dwa oczka (15:20). Trener Lozano dokonał podwójnej zmiany, wprowadzając na boisko Woickiego i Gruszkę. Woicki zaczął częściej uruchamiać w ataku środkowych. Gustavo udanie atakując z krótkiej dał zwycięski punkt swojej drużynie (25:19).

Brazylia – Polska 3:0

(30:28, 25:19, 25:19)

Statystyki meczowe:

      Brazylia        Polska

razem | III  II  I | sety | I  II III | razem
 80 |  25  25 30 |punkty| 28  19  19 | 66
 50 |  15  18 17 | atak | 19  14  12 | 45
  6 |  1  3  2 | blok | 3  2  1 |  6
  3 |  1  2  0 |serwis| 0  0  0 |  0
 21 |  8  5  9 | błąd | 6  3  6 | 15

Statystyki indywidualne:

      Polska          Brazylia

              Punkty:

1. Michał Winiarski   13 pkt 1. Giba      16 pkt
2. Sebiastian Świderski 11   2. Andre Necimento 14
3. Daniel Pliński    11   3. Gustavo Endres  8

              Atak:

1. Michał Winiarski   11 pkt 1. Andre Necimento 14 pkt
2. Sebastian Świderski 11   2. Giba       13
3. Mariusz Wlazły    9   3. Gustavo Endres  9

              Blok:

1. Daniel Pliński    4 pkt  1. Giba       2 pkt
2. Michał Winiarski   2    2. Gustavo Endres  1
                 Dante Amaral    1
                 Andre Heller    1

              Serwis:

                 1. Giba       2 pkt
                 2. Bruno Rezende  1

* – fot FIVB.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. B turnieju olimpijskiego mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved