Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Chciałbym grać jak najwięcej

Bartosz Janeczek: Chciałbym grać jak najwięcej

Połowa sierpnia to czas, w którym siatkarze powoli myślą już o zmaganiach ligowych, i jak w przypadku AZS-u Częstochowa, także rozgrywkach międzynarodowych. O wakacjach i nowym sezonie opowiada częstochowski atakujący, Bartosz Janeczek.

Sezon PlusLigi jeszcze dosyć daleko, ale już powoli zespoły zaczynają przygotowania do sezonu, a wśród nich AZS Częstochowa, w którym będzie występował Bartosz Janeczek. Sportowe Fakty zapytały młodego atakującego, jak spędził wakacje:

Wakacje takie prawdziwe, że nic nie robiłem, to miałem od razu po sezonie od 20 kwietnia, ale już 10 maja grałem w Akademickich Mistrzostwach Polski, na których zdobyliśmy z kolegami z Akademii Jana Długosza w Częstochowie złoty medal. Od 18 maja już trenowałem w Spale pod wodzą trenera Panasa i trenera Kowala, którzy prowadzili w tym roku kadrę B, głównie pracowaliśmy nad techniką.Nie dokończyłem zgrupowania, ponieważ musiałem przejść operację, a dokładnie wycięcie wyrośli z kości udowej, operacja była przeprowadzona przez doktora Adamczyka w Centrum Medycznym Carolina w Warszawie.

Po operacji dochodziłem do pełnej sprawności, uczęszczałem na rehabilitację w Krakowie oraz dużo ćwiczyłem indywidualnie, także takich pełnych wakacji, żeby gdzieś wyjechać za granicę, to nie miałem znowu w tym roku. Nawet nie mogę spędzać czasu ze swoją dziewczyną, która już wyjechała studiować i grać w Stanach Zjednoczonych, ale nie ma co narzekać, tylko już powoli przygotowywać się do sezonu, który będzie równie ciężki jak poprzedni.

W kolejnym sezonie AZS wystąpi w Lidze Mistrzów, więc potrzebna będzie mocna, szeroka kadra. W związku z tym do klubu z Częstochowy trafił kolejny Bułgar, który odwiedzi Polskę na dłużej, Smilen Mlyakov. Jak zapatruje się na rywalizację z bułgarskim zawodnikiem Bartosz?

Oczywiście, że chciałbym jak najwięcej grać, bo tylko tak mogę się w pełni rozwijać, rywalizacja znowu będzie zacięta, z tego co mi wiadomo Smilen jest bardzo dobrym graczem i będę się starał prezentować równie dobry poziom jak on, by trener miał duże pole manewru na pozycji atakującego.

Ale żeby prezentować dobry, równy poziom, trzeba się należycie przygotować. Jak więc idą przygotowania Bartosza i jego klubu, AZS-u Częstochowa?

Przygotowania w Częstochowie zaczęliśmy 11 sierpnia, ale już wcześniej starałem się lekko biegać i ćwiczyć na siłowni, którą w tym roku mój kuzyn otworzył w domu obok, także przed sezonem spędziłem tam trochę czasu.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved