Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zwycięstwo kadetów nad Czechami

Zwycięstwo kadetów nad Czechami

W drugim spotkaniu towarzyskiego turnieju Olympic Hopes rozgrywanego w słowackiej Nitrze reprezentanci Polski kadetów (rocznik 1991 i 1992) pokonali Czechów 3:1.

Po wczorajszej gładkiej wygranej nad mało wymagającymi Węgrami w piątek podopieczni Macieja Zendła zmierzyli się z drużyną Czech. Do spotkania Polacy przystąpili w składzie: Gonciarz, Romać, Borawski, Peszko, Kalembka, Grot oraz Olenderek (libero).

Początek spotkania nie wypadł najlepiej w wykonaniu biało-czerwonych. Czechom na początku pierwszego seta udało wypracować się przewagę, którą sukcesywnie powiększali w trakcie trwania partii. W kolejnych setach Polacy zagrali już zdecydowanie pewniej, co szybko przełożyło się na rezultat. Po wyrównanej walce w secie drugim, zakończonym wynikiem 25:23, kolejne dwie partie toczyły się już pod wyraźną kontrolą ekipy polskiej (25:13, 25:18).

Polska – Czechy 3:1

(18:25, 25:23, 25:13, 25:18)

źródło: reprezentacja.net