Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams przed nowym sezonem w lidze OUA

Ryerson Rams przed nowym sezonem w lidze OUA

Ryerson Rams – drużyna siatkarzy z Ryerson University, prowadzona przez Mirka Porosę, 24 października zacznie nowy sezon - 2008/09 - w regionalnej kanadyjskiej lidze uniwersyteckiej OUA (Ontario University Atletics).

Wcześniej siatkarze zrealizują zaplanowany przez swojego szkoleniowca cykl przygotowań, którego realizacja ma im pozwolić na efektywne włączenie się do walki o udział w play-off ligi OUA także w tym sezonie.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ligi OUA (2007/08), Ryerson Rams zakończyli rywalizację w półfinale play-off. Po pokonaniu 3:1 w ćwierćfinale siatkarzy Guelph Gryphons, podopieczni Mirka Porosy stanęli w półfinale przeciwko dwukrotnym triumfatorom ligi OUA – ekipie Queen’s Golden Gaels. Spotkanie półfinałowe zostało rozegrane w sobotę, 16 lutego, na parkiecie Golden Gaels, w Kingston (Ontario). Zwycięsko wyszła z niego drużyna gospodarzy, pokonując Rams 3:1.Queen’s Golden Gaels – Ryerson Rams 3:1

(25:21, 22:25, 25:18, 25:18)

Dla siatkarzy Rams, którzy w czterech minionych sezonach regularnie kwalifikowali się do półfinałów ligi OUA (w sezonie 2005/06 zagrali nawet w finale), sezon 2007/08 był pod wieloma względami najtrudniejszy. Ze względu na specyfikę przepisów rządzących siatkówką uniwersytecką w Kanadzie, właśnie przed sezonem 2007/08 z zespołu odeszło kilku dobrych zawodników, którym zakończył się dozwolony, pięcioletni okres gry w klubie. Między innymi Rams opuścił jeden z najlepszych siatkarzy w historii klubu – Ryan Vandenburgh. To było oczywiście wielkie wyzwanie dla Mirka Porosy, związane z intensywnymi przygotowaniami przedsezonowymi, w czasie których musiał zbudować nową drużynę, w której z konieczności pojawiło się kilku debiutantów. Zadanie nie było łatwe, ale po efektach sportowych na koniec sezonu można powiedzieć, że powiodło się.

Mirek Porosa nie byłby jednak sobą, gdyby wpadł w błogi stan zadowolenia z tego co zrobił do tej pory z drużyną Rams. Nie można się dziwić, że był zadowolony z osiągnięć budowanego praktycznie od nowa zespołu, w sezonie 2007/08. W jego głowie były już jednak plany pracy na kolejny sezon – po to, aby przygotować jeszcze bardziej zgrany zespół, który będzie kontynuował dobre osiągnięcia Rams w ostatnich latach, w lidze OUA. O tych przygotowaniach do sezonu 2008/09, mówił właściwie tuż po zakończeniu ostatniego meczu minionego sezonu, przeciwko Queen’s Golden Gaels: – Teraz trochę czasu poświęcę na podbudowanie swojego zdrowia, a potem kończę rekrutację i zaczynam finalizować program przygotowawczy do następnego sezonu. Program ten zapowiada się bardzo ciekawie, bo do tradycyjnych już wyjazdów na obozy do Polski i na Kubę, chcę dołożyć w przerwie letniej przed nowym sezonem start w turnieju w Korei Południowej, z udziałem ośmiu drużyn uniwersyteckich z ośmiu krajów.

Teraz, w połowie sierpnia, można już powiedzieć, co z zapowiedzi Mirka Porosy się spełniło. Nie doszedł niestety do skutku planowany wyjazd siatkarzy Ryerson Rams na turniej do Korei Południowej. Koreańczycy zrezygnowali z organizacji tych zawodów. Można natomiast uznać, że pełnym powodzeniem zakończyła się akcja rekrutacyjna, w wyniku której do kadry Rams dołączyło pięciu nowych zawodników. Czterej z nich, to debiutanci w drużynie: libero – Kevin Gaughan, lewoskrzydłowy – Moetse Kabo, rozgrywający – Ilijah Kirchmaier oraz środkowy bloku – Luka Milosevic. Piątym zawodnikiem, co bardzo cieszy Mirka Porosę, jest wracający po przerwie do drużyny – bardzo dobry, doświadczony rozgrywający – Greg Marszalek. Greg Marszalek grał już w zespole Rams przez cztery lata, przezd opuszczeniem drużyny w ubiegłym sezonie. Teraz zdecydował się na powrót i rozegranie z kolegami piątego (ostatniego dopuszczalnego przepisami) sezonu w lidze OUA. Gdy grał w Rams poprzednio, wybierany był do drugiego zespołu gwiazd ligi OUA (w sezonie 2005/06). W sezonie 2003’04, gdy zanotował w lidze OUA 701 asyst, co dało mu trzecie miejsce w kraju – wybrany został do drużyny najlepszych debiutantów ligi OUA, a także został najlepszym sportowcem debiutantem Ryerson Univerity.

Jestem niezwykle zadowolony z włączenia tych pięciu bardzo dobrych zawodników do kadry na następny sezon… Szczególnie szczęśliwy jestem z tego, że Greg zdecydował się zagrać z nami przez jeszcze jeden sezon. Jest bardzo doświadczony. Zna specyfikę gry w play-off. Będzie prawdziwym przywódcą naszego młodego zespołu… Kevin jest bardzo dobry w przyjęciu i w grze defensywnej… Pozyskanie Moetse Kabo będzie dla nas bardzo korzystne. Jego potencjał w wyskoku jest zadziwiający i nie mogę się doczekać, żeby oglądać to w praktyce… Ilijah to młody chłopak, idealnie nadający się do naszego zespołu. Uważam, że on i dwójka pozostałych rozgrywających – Greg Marszalek i Cameron Bartlett, gwarantują mojej drużynie niebywałe możliwości – zarówno w lidze OUA, jak i w krajowej rywalizacji w lidze CIS… – tak w ogólny sposób charakteryzuje Mirek Porosa przydatność do drużyny Rams nowych zawodników.

Tych zawodników, którzy pozostali w zespole z poprzedniego roku, a także wymienionych wyżej – nowych graczy, już 25 sierpnia Mirek Porosa przywiezie do Polski – do Szczyrku, na letni obóz przygotowawczy do sezonu. W Polsce zespół zostanie do 7 września. Potem Rams będą kontynuować przygotowania u siebie – w Toronto, aby po cyklu przygotowawczym i serii spotkań sparingowych i towarzyskich, 24 października rozpocząć nowy sezon 2008/09 w lidze OUA, meczem przeciwko ubiegłorocznemu mistrzowi – McMaster Marauders. – Będzie to nasz pierwszy obóz przygotowawczy do sezonu, w którym mamy nadzieje na kontynuowanie gry na wysokim poziomie i zapewnienie sobie miejsca w najlepszej trójce zespołów w Ontario [w praktyce, w lidze OUA – przyp. Strefy Siatkówki] i w „10” drużyn uniwersyteckich w Kanadzie. To jest cel na najbliższy sezon – podsumowuje swoje plany na najbliższy czas Mirek Porosa.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved