Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS SKAWA Uniwersytet Ekonomiczny zaczął przygotowania

AZS SKAWA Uniwersytet Ekonomiczny zaczął przygotowania

W piątek 1 sierpnia siatkarki AZS UEK zaczęły przygotowania do nowego sezonu w II lidze. Tego dnia podpisano też umowę o współpracy między Uniwersytetem Ekonomicznym a także Klubem Uczelnianym AZS oraz Zakładami Przemysłu Cukierniczego SKAWA S.A. z Wadowic.

Na mocy podpisanej umowy SKAWA S.A. została Sponsorem Głównym zespołu siatkarek, który w nadchodzących rozgrywkach wystąpi pod szyldem AZS SKAWA Uniwersytet Ekonomiczny Kraków.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu, w którym zespół zajął ostatecznie 7 miejsce i utrzymał się w gronie drugoligowców, z pracy w Klubie zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Marek Zawartka. 1 maja stanowisko I Trenera zespołu objął pracujący w krakowskiej AWF Tomasz Klocek, mający doświadczenie w kobiecej siatkówce. Jego asystentem został absolwent tej samej uczelni – Przemysław Płaczek. Od tego momentu rozpoczęła się na Uniwersytecie Ekonomicznym budowa zespołu, który w nadchodzącym sezonie ma walczyć o wyższe cele niż ligowy byt.Zespół akademiczek został gruntownie przebudowany. Z drużyny, która w poprzednim sezonie walczyła na II-ligowych parkietach pozostały 4 zawodniczki: Katarzyna Holocher, Katarzyna Durbas, Marta Mogilska i Edyta Małusecka. Joanna Łoś i Karolina Szlęzak wróciły na Śląsk (odpowiednio AZS PŚ Gliwice i PLKS Pszczyna), Katarzyna Krawczyk nosi się z zamiarem powrotu do Armatury. Ten sam kierunek chcą obrać Kamila Wyrzykowska oraz siostry Anna i Agnieszka Kluz. Do Krzeszowic najprawdopodobniej trafi Katarzyna Rachwalik. Nie wiadomo natomiast gdzie zagrają: Anna Zawartka, Magdalena Dobrowolska oraz Agnieszka Kopacz, która do końca września przebywać będzie za granicą.

W sezonie 2008/2009 grę zespołu AZS SKAWA mają prowadzić dwie rozgrywające: Anna Kowalik (poprzednio BKS Szóstka BRW Biłgoraj) oraz, występująca w poprzednim sezonie w krakowskiej Armaturze, Sandra Ciszczoń (BKS Stal Bielsko-Biała). Po nieudanej próbie utrzymania zespołu w I lidze do AZS trafiły dwie zawodniczki MKS Andrychów: Katarzyna Sarlej (atakująca) oraz wychowanka TS Volley Rybnik Magdalena Hawryło (środkowa). Łoś i Szlęzak wróciły na Śląsk, natomiast w przeciwnym kierunku, do Krakowa, przeszły Dorota Bednarczuk (Płomień Sosnowiec, środkowa) oraz grająca w poprzednim sezonie w innym akademickim zespole, Domex Częstochowianka, Katarzyna Madejska (MKS Dąbrowa Górnicza, przyjmująca). Zarząd Klubu prowadzi również rozmowy z władzami krakowskiej Armatury w sprawie wypożyczenia na jeden sezon studentki tamtejszej uczelni Doroty Szymskiej. Nie zagra natomiast w AZS SKAWA grająca w poprzednim sezonie w Wiśle ENION Magdalena Bydołek, która po zamianie miejsc AZS AWF Poznań z Centrostalem Bydgoszcz wybrała korzystniejszą ofertę gry na zapleczu ekstraklasy i wróciła do Poznania.

Nie doszedł niestety do skutku wyjazd na obóz przygotowawczy, w związku z czym akademiczki przygotowują się do sezonu w Krakowie na obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego oraz AWF. W dniach 27-30 sierpnia Uniwersytet Ekonomiczny wystąpi w jak zwykle silnie obsadzonych Akademickich Mistrzostwach Polski, które w tym roku odbędą się w Rzeszowie, a tydzień później weźmie udział w ciekawie zapowiadającym się turnieju w Biłgoraju. W planach przygotowań jest również rozegranie kilku gier kontrolnych.


AZS SKAWA UEK zadebiutuje w Pucharze Polski

Po raz pierwszy w historii, zespół siatkarek Uniwersytetu Ekonomicznego został zgłoszony do rozgrywek o Puchar Polski. Ze względu na niezbyt duże zainteresowanie tymi rozgrywkami wśród II-go i III-ligowych zespołów, drużyna AZS SKAWA UEK była losowana od razu w III rundzie tych rozgrywek. Ich przeciwnikiem w tej fazie Pucharu będzie beniaminek I Ligi – TPS Rumia. Spotkanie to odbędzie się 15 października w Hali UEK przy ul. Rakowickiej. W tej fazie pucharowych zmagań zespoły rozgrywają jedno spotkanie, zwycięzca awansuje do kolejnej rundy. W przypadku awansu na siatkarki AZS SKAWA w IV Rundzie PP czeka… wolny los. Tym samym zespół znajdzie się automatycznie w V Rundzie, gdzie czekał będzie z pewnością kolejny I-ligowiec. Spotkanie zostanie rozegrane również w Hali Uniwersytetu Ekonomicznego, a jego zwycięzca będzie miał możliwość zmierzyć się z zespołem z Plus Ligi Kobiet.

źródło: azs.uek.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved