Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Wypowiedzi po meczu Polek z Japonią

Wypowiedzi po meczu Polek z Japonią

Dzisiejsze spotkanie było wspaniałym widowiskiem. Oba zespoły zagrały na wysokim poziomie. – powiedział trener Japonek Shoichi Yanagimoto – Moje podopieczne walczyły do samego końca, to przesądziło o zwycięstwie.

Swymi wrażeniami po meczu podzieliła się również kapitan drużyny z Kraju Kwitnącej Wiśni Yoshie Takeshita – Było to niezwykle trudne dla nas spotkanie, podczas którego nie mogłyśmy pozwolić sobie na dekoncentrację. Polki są zawodniczkami wysokimi i silnymi, a ich atakujące wywierały na nas dużą presję.

Marco Bonitta gratulował rywalkom ogromnego serca do walki oraz dodał – Dwa ostatnie spotkania zagraliśmy poniżej oczekiwań, dlatego dzisiejsze było dla nas szczególnie trudne. Musimy zrelaksować się i myśleć tylko o dwóch kolejnych meczach.Za klucz do zwycięstwa rywalek kapitan „Złotek” Milena Rosner uznała obronę – W tym pięciosetowym pojedynku Japonki zaprezentowały nam świetną grę w defensywie, szczególnie w ostatnim secie.

Po spotkaniu, mając łzy w oczach, Katarzyna Skowrońska powiedziała – Japonki narzuciły nam w tie-breaku takie tempo, że nie pozwoliło nam to na opanowanie sytuacji. Z nieco mniejszymi emocjami, ale również wyraźnie zasmucona Małgorzata Glinka stwierdziła – Japonia jest trudnym przeciwnikiem. Odejmuje bardzo dużo sił i chęci do grania. Są takie akcje, gdy ręce opadają i brak jest sił do gry.

źródło: FIVB, inf. własna, TVP

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved