Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rzeszowscy siatkarze wznawiają treningi

Rzeszowscy siatkarze wznawiają treningi

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w czwartek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu ma być 11 zawodników, którzy trenować będą pod okiem serbskiego trenera - Ljubo Travicy oraz Andrzeja Kowala.

Rzeszowianie jako jedni z ostatnich wznawiają treningi. Początkowo przygotowania miały rozpocząć się w poniedziałek, ale nowy szkoleniowiec Asseco Resovii Ljubo Travica przełożył początek zajęć na czwartek. Na pierwszym treningu Travica będzie miał do dyspozycji 11 graczy z 17 osobowej kadry rzeszowian. Zabraknie pięciu nowych zawodników: Pawła Woickiego, Krzysztofa Gierczyńskiego, Marcina Wiki, którzy rywalizują na olimpiadzie w Pekinie, młodego Patryka Strzeżka, którego zatrzymają obowiązki reprezentacyjne, i Fina Mikko Oivanena. Na pierwszym treningu nie pojawi się także Krzysztof Ignaczak, który również gra na igrzyskach. – Mikko w sobotę ma ślub brata i dostał wolne. W Rzeszowie pojawi się w poniedziałek – informuje Bartosz Górski, wiceprezes klubu. – Nasi olimpijczycy do zespołu dołączą zapewne dopiero w połowie września – dodaje.

Pierwszy trening trener Travica zaplanował na godz. 17.30 w hali na Podpromiu, gdzie nasi siatkarze będą się zresztą przygotowywać do końca przyszłego tygodnia. – W następną sobotę planujemy zrobić otwarty trening dla kibiców i dziennikarzy, żeby mogli zobaczyć, jak to wygląda przed startem ligi – informuje Górski. 25 sierpnia resoviacy wyjadą na obóz do Spały, gdzie być może zagrają towarzysko z rosyjskim Dynamem Kazań. Pierwsze planowane sparingi rozpoczną się jednak w połowie września. 13 i 14 sierpnia w turnieju w Krośnie resoviacy zagrają z Politechniką Warszawską, Jastrzębskim Węglem i ukraińskim Lokomotivem Charków. Tydzień później czeka ich turniej w Zdzieszowicach, gdzie oprócz rzeszowian zagrają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Trefl Gdańsk. Z tą ostatnią drużyną Asseco Resovia spotka się także tydzień później w Warszawie na Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Oprócz nich w Warszawie rywalizować będą też PGE Skra Bełchatów, AZS Olsztyn, Politechnika Warszawska i Domex Tytan AZS Częstochowa. – Tydzień przed startem ligi, 4 października, zaplanowana jest prezentacja zespołu na Podpromiu i wewnętrzny mecz pokazowy. Biali zagrają przeciwko czerwonym – mówi wiceprezes Górski.



Siatkarze w ostatnich dniach wracali po urlopach do Rzeszowa, a nowy szkoleniowiec Asseco Resovii pojawił się w stolicy Podkarpacia już w niedzielę. – Pracuje w klubie ze statystykami i ustala ostatnie szczegóły treningów – stwierdza Bartosz Górski. A w zajęciach siatkarzy zmieni się dużo w porównaniu do lat ubiegłych. W Rzeszowie jest już bowiem jedna maszyna, która ma pomagać w zajęciach, a będą kolejne. – Na razie mamy maszynę do zagrywek. Są też podesty, a będzie jeszcze maszyna do bloku, na którą na razie czekamy. Trener Travica ściąga ją z Włoch – wyjaśnia wiceprezes klubu. – To bardzo fajny sprzęt i na pewno się nam przyda, szczególnie do przyjęcia zagrywki – mówi Andrzej Kowal, drugi trener rzeszowian, który na takim sprzęcie pracował w Spale z kadrą B.

* więcej w serwisie gazeta.pl

* Marcin Lew (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved