Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > A. Niemczyk: Nieskuteczność w kontrach przyczyną porażki

A. Niemczyk: Nieskuteczność w kontrach przyczyną porażki

Polskie siatkarki przegrały trzeci mecz grupowy na IO w Pekinie. Tym razem podopieczne Marco Bonitty musiały uznać wyższość grających fenomenalnie w obronie Japonek. Po tej porażce awans biało-czerwonych do ćwierćfinału igrzysk staje się mało realny.

Szkoda pierwszego i drugiego seta. Z Kasią Skorupą i Mileną Rosner w składzie ten mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej, z korzyścią dla polskiego zespołu. W tie-breaku nie mogliśmy skończyć kilku kontr w końcówce, co zadecydowało o tym, że ostatecznie to Japonki zeszły z parkietu zwycięsko – powiedział po spotkaniu Polska – Japonia, Andrzej Niemczyk.

Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Jeżeli Japonki ograją Chinki, a to jest niestety bardzo realne, to nie mamy żadnych szans na wyjście z grupy. My z kolei obowiązkowo musimy wygrać dwa ostatnie mecze fazy grupowej igrzysk: przeciwko Wenezueli i USA – podkreślił były trener „Złotek”.Dziewczyny są na tyle dojrzałe, że mogą spokojnie odbudować się psychicznie na kolejne mecze, pod warunkiem, że sztab szkoleniowy zadba o dobrą atmosferę – dodał Andrzej Niemczyk.

źródło: lsk.net.pl, TVP

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved