Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pavel Chudik pojawi się w Polsce?

Pavel Chudik pojawi się w Polsce?

Ponad dwa tygodnie temu ruszyły przygotowania do nadchodzącego sezonu w zespole z czeskiej Opavy. W treningach uczestniczy Pavel Chudik, były rozgrywający warszawskiej Politechniki, który być może z zespołem przyjedzie do Polski.

Po siedmiu latach spędzonych w Polsce, Pavel Chudik postanowił zmienić środowisko, przeniósł się do Czech. – W ostatnim sezonie całkowicie straciłem głód siatkówki. Gra przestała mnie bawić i nie ukrywam, że był to również jeden z czynników, dla których postanowiłem odejść z AZS-u Politechniki Warszawskiej. Wierzę, że w Opawie odzyskam radość gry – mówił w jednym z wywiadów Słowak. W letniej przerwie zespół z Opavy znacznie się wzmocnił. Z klubu do Czeskich Budziejowic przeszedł jedynie środkowy, Michal Sukuba, za to pozyskano trzech Tomaszów: Plichtę, Kostucha, Fila i właśnie Chudika. Trener Martin Demar nie kryje zadowolenia zwłaszcza z tego ostatniego transferu. – Chudik to bardzo doświadczony rozgrywający, który wspaniale oddziaływał na reprezentację Słowacji, a cztery lata temu sięgnął po mistrzowski tytuł w Polskiej Lidze Siatkówki – mówi opavski szkoleniowiec, wskazując na jeszcze jedną zaletę Słowaka. – Jak mało kto świetnie komunikuje się na boisku, ma zdecydowanie lepszy przegląd sytuacji w porównaniu do swoich poprzedników.

Opavianie z końcem lipca rozpoczęli pierwsze treningi, mają również za sobą pierwszy turniej w Chlumci. – Od poniedziałku przebywamy w Podvihovskym Młynku, gdzie czeka nas tydzień ciężkiej harówki – mówi Martin Demar. Pod koniec sierpnia Chudik i spółka wyjeżdżają na jeszcze jeden obóz, tym razem na Słowację. – Zaplanowaliśmy jeszcze kilkudniowy obóz w Dolnym Kubinie, tam będziemy pracować nad kondycją – dodaje. Po zgrupowaniu trener da zawodnikom kilka dni wolnego i następnie rozpocznie się kolejna tura gier kontrolnych. – Dwukrotnie spotkamy się z sąsiednim DHL-em, później weźmiemy udział w turnieju w Ostravie i Zlinie. Demar chciałby posparować również w Polsce. – Cieszyłbym się, gdyby udało się nam przyjechać do Kędzierzyna-Koźla na mecz z miejscowym klubem. Tam grają nasz rodak, Jakub Novotny oraz były rozgrywający Opavy, Michal Masny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved