Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszynianka-Fakro po pierwszej fazie przygotowań

Muszynianka-Fakro po pierwszej fazie przygotowań

fot. archiwum

Mistrzynie Polski - zawodniczki Muszynianki-Fakro Muszyna - długo jeszcze będą przygotowywały się do nowego sezonu w PlusLidze Kobiet i do Ligi Mistrzyń, w okrojonym składzie. Trzy zawodniczki kadry "Mineralnych" cały czas są poza zespołem.

Tymi zawodniczkami, bez których na razie musi radzić sobie w przygotowaniach trener Bogdan Serwiński , są trzy reprezentantki kraju – Mariola Zenik , Milena Rosner i Joanna Kaczor – które obecnie z reprezentacją Polski walczą o jak najlepsze miejsce w turnieju olimpijskim w Pekinie. Szczególnie odczuwalny jest w tej chwili brak w zespole Mileny Rosner i Joanny Kaczor, gdyż te dwie siatkarki trafiły do Muszyny niedawno, z innych klubów, i ich zgranie z pozostałymi zawodniczkami ma szczególne znaczenie. Na szczęście, pierwszy obóz zorganizowany w ciągu kilku ostatnich dni w Solcu Zdroju, miał charakter rehabilitacyjno-leczniczy, więc brak nowych zawodniczek nie był w tym przypadku aż tak istotny.

 

Bogdan Serwiński twierdzi, że przebywającym w Solcu Zdroju zawodniczkom, obóz dał bardzo duże korzyści. Jak podkreśla z zadowoleniem szkoleniowiec "Mineralnych", te kilka dni pozwoli mu po powrocie do Muszyny przystąpić bez zakłóceń do kolejnego mikrocyklu szkoleniowego – tym razem ukierunkowanego na pracę siłową. – Cały nasz plan rehabilitacyjno-leczniczy i wstępnego treningu został zrealizowany w stu procentach. Pogoda nam dopisywała więc mogliśmy też skorzystać z treningów w terenie. Teraz będziemy pracować w Muszynie, a najbliższy mikrocykl jest poświęcony pracy na siłowni – powiedział Bogdan Serwiński. 

Ważną rolę w przedsezonowych przygotowaniach Muszynianki-Fakro będą odgrywały sparingi. Do pierwszych dojdzie już w przyszłym tygodniu. Sparingpartnerkami "Mineralnych" będą zawodniczki MKS Dąbrowa Górnicza, które od początku przyszłego tygodnia będą na obozie szkoleniowym w Muszynie. Obydwa zespoły będą wspólnie trenowały i sparowały.

 

Siatkarki Muszynianki, po treningach w Muszynie, pojadą na jeszcze jeden obóz szkoleniowy. Odbędzie się on w Wałczu, w czasie pomiędzy turniejami w Szamotułach i Jarocinie, w których już tradycyjnie zagrają mistrzynie Polski.

źródło: inf. własna, sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved