Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Małgorzata Glinka: Jesteśmy średnim zespołem

Małgorzata Glinka: Jesteśmy średnim zespołem

- Naprawdę zdarza nam się grać na wysokim poziomie, wielokrotnie zasługiwałyśmy, żeby bić nam brawo, tyle że tego poziomu nie potrafimy dłużej utrzymać. Ale to i tak był jeden z lepszych występów, jakie kiedykolwiek zanotowałyśmy z Chinkami - powiedziała Małgorzata Glinka.

Widziałam po ich minach, że były naprawdę przestraszone. Prowadziłyśmy przecież 22:20, zaraz miał być tie-break. Niepotrzebnie popełniłyśmy te błędy, ale niestety, stało się, to są praktycznie sekundy, teraz trudno nawet je analizować.

Klasowa drużyna tym się różni od drużyny średniej klasy, że właśnie w takim momencie, na sytuację tak napiętą reaguje absolutną koncentracją i brakiem błędów. A my jesteśmy średnim zespołem, który tutaj starł się z najwyższym poziomem na świecie. Wiemy to, zawsze nisko się kłaniamy i cieszymy igrzyskami, ale ja wciąż mam nadzieję, że jakiemuś rywalowi tego formatu jeszcze tutaj, w Pekinie, utrzemy nosa.Z Japonią będzie bardzo, bardzo ciężko. Trzeba się szykować na to, że będą fenomenalnie bronić w polu, że akcje będą trwały strasznie długo, trzeba wielkiej cierpliwości, żeby taki mecz wygrać. Ale on nie jest wcale najważniejszy, ja uważam, że trzeba pokonać też Amerykanki.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved