Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Konferencja prasowa po meczu Polska – Egipt

Konferencja prasowa po meczu Polska – Egipt

- Igrzyska olimpijskie to niezwykle ważna impreza, dlatego musimy grać dobrze w każdym secie oraz każdym meczu - powiedział Raul Lozano po wygranym dziś spotkaniu z Egiptem.

Jestem zadowolony z wyniku, ale zdajemy sobie sprawę z tego, ze turniej olimpijski to długa podróż. Musimy grać dobrze w każdym meczu – powiedział Piotr Gruszka, kapitan polskiej reprezentacji. – Przed Igrzyskami zawsze przygotowywaliśmy się do następnego meczu. Teraz będzie tak samo, chociaż oczywiście będziemy stosowali różne taktyki w zależności od przeciwnika.

Jedno wygrane spotkanie nie wpłynie na nasz wynik końcowy w tym turnieju – stwierdził argentyński szkoleniowiec biało-czerwonych, Raul Lozano. – Zagraliśmy dobrze, ponieważ wszyscy zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani, a tego zabrakło przeciwnikom. Igrzyska olimpijskie są niezwykle ważne i musimy grac dobrze w każdym secie, w każdym meczu.Nie mam wiele do powiedzenia, jestem niezadowolony z wyniku tego meczu. Zaczęliśmy bardzo dobrze, przed meczem byliśmy bardzo skoncentrowani. Kilku zawodników robiło zbyt wiele błędów i tak przegraliśmy pierwszego seta. Trochę lepiej zagraliśmy w drugim secie, potem przegraliśmy trzeciego. To była zbyt łatwa porażka. Moi zawodnicy są jeszcze młodzi i niedoświadczeni. W tej sytuacji trudno o psychiczną przewagę. Nie mamy ducha walki, co mnie bardzo smuci – stwierdził na konferencji prasowej trener Egipcjan, Ahmed Zakaria.

Polacy zagrali dziś wyśmienicie. My zagraliśmy dobrze tylko w pierwszym secie, w kolejnych straciliśmy już koncentrację – powiedział kapitan naszych rywali, Hamdy Awad. – Nie pokazaliśmy całego naszego potencjału. Odstajemy poziomem, inne drużyny są silne. Przed nami mecze z Niemcami, Serbią i Rosją. Zrbimy wszystko, by zagrać te spotkania w pełni skoncentrowani i pokazać maksimum naszych możliwości.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved