Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Niemcy zawiedzeni, ale zadowoleni

IO: Niemcy zawiedzeni, ale zadowoleni

Po gładkiej porażce z Polską, niemieccy siatkarze zmienili oblicze swojej gry i we wtorek walczyli z Rosjanami jak równy z równym. W końcu jednak przegrali po bardzo zaciętej walce w tie-breaku, nie wykorzystawszy wcześniej piłki meczowej.

Z dwoma porażkami na koncie reprezentacja Niemiec zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy A, a przed nią jeszcze spotkania z Egiptem, Serbią oraz Brazylią. W meczu z Rosją Niemcy wydawali się być bardziej wyluzowani niż w pojedynku z Polakami. Dobre zawody rozegrał występujący na co dzień w Superlidze rosyjskiej – Jochen Schöps, który po spotkaniu – mimo że nie krył rozczarowania – bardzo dobrze oceniał grę swojego zespołu. – Co zaś tyczy się awansu do ćwierćfinału, to zobaczymy. Z pewnością musimy wygrać z Egiptem – dodał.

Z postawy swojej i swoich kolegów zadowolony był również Stefan Hübner. – Graliśmy na tym samym poziomie co Rosjanie, jednak oni mają czterech, pięciu zawodników, którzy potrafią zdobywać seriami punkty z zagrywki. Środkowy bloku cieszył się, że Niemcy na dobre „weszli w turniej”.W swoich podopiecznych wciąż wierzy trener Stelian Moculescu, który zadeklarował, że jego zespół dołoży wszelkich starań i mimo trudnej sytuacji, spróbuje wyjść z grupy.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved