Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Kolejny krok do awansu wykonany

IO: Kolejny krok do awansu wykonany

W drugim meczu reprezentacja Polski wygrała z Egiptem 3:0, przybliżając swój awans do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich. Kolejnymi przeciwnikami w walce grupowej będą Serbowie.

Egipcjanie rozpoczęli dość skutecznie, blokując na prawym skrzydle Michała Winiarskiego. Po kontrze w wykonaniu Salaha, reprezentanci Afryki wyszli nawet na prowadzenie 4:1. Winiarski szybko zreflektował się po nieudanym ataku, skuteczne zagrywając i doprowadzając do remisu 4:4. Po udanym ataku kapitana Egipcjan, Hamdiego, rywale Polaków schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7. Kolejny remis na tablicy pojawił się po bloku Michała Winiarskiego na Salahu 10:10. Po raz pierwszy Polacy objęli prowadzenie po dobrej zagrywce Daniela Plińskiego 13:12. Polacy schodzili na drugą przerwę techniczną prowadząc jednym punktem. Zacięta walka toczyła się do stanu 21:20, po długiej akcji Sebastian Świderski zdobył punkt, wyprowadzając polski zespół na dwupunktowe prowadzenie 22:20. Przy stanie 24:21 na boisku pojawił się Marcin Wika, po zagrywce którego Polacy zdobyli ostatni punkt w tej partii.

Drugiego seta Polacy rozpoczęli od prowadzenia. Gdy w ataku ze środka pomylił się Latif, na tablicy pojawił się wynik 3:1. Podstawowy atakujący Egipcjan, Ahmed Salah wyraźnie opadł z sił, a Polacy powiększali swoją przewagę 6:2. Egipcjanie ruszyli do odrabiania strat, po bloku na Wlazłym doszli Polaków na jeden punkt 7:6. Po ataku w taśmę Gabala, polska reprezentacja ponownie wyszła na czteropunktowe prowadzenie 14:10. Zaczął funkcjonować blok. Najpierw Michał Winiarski a akcję później Daniel Pliński nie pozwolił przebić się przez siatkę rywalom. Sześciopunktowe prowadzenie było już niezłą zaliczką, jednak gdy w polu zagrywki pojawił się drugi rozgrywający Ashraf, również Egipcjanie zaczęli skutecznie ustawiać blok. Dwa zatrzymane ataki Polaków i wynik 18:16, zmusiły Raula Lozano do wzięcia czasu. Przyniosło to spodziewany efekt. Polacy ponownie odjechali rywalom na pięć punktów 22:17. Marcin Wika dał Polsce pierwszą piłkę setową, a po asie Marcina Możdżonka set zakończył się wynikiem 25:18.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale Polacy bardzo szybko objęli dwupunktowe prowadzenie 4:2. Widać było, że nasi reprezentanci nie chcą niepotrzebnie przedłużać niepotrzebnie. Przy pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili już 8:4. Egipski trener zmienił swojego atakującego, ale zmiana ta na niewiele się zdała. Kilka minut później Polacy prowadzili już 10:4. Egipcjanie wyraźnie stracili animusz z początkowej fazy meczu, a polscy kibice na trybunach ucichli. Trudno im się dziwić, gdy polska reprezentacja prowadziła już 16:8. Trener Ahmed Zakaria próbował pobudzić swój zespół biorąc czas, ale kolejne minuty nie przyniosły zmiany obrazu gry. Przy stanie 22:9 polscy reprezentanci spoglądali już po sobie. Na dwie ostatnie akcje w pole zagrywki udał się Paweł Zagumny a Polacy pewnie wykorzystali wszystkie błędy rywali, wygrywając 25:10.

Egipt – Polska 0:3

(21:25, 18:25, 10:25)

Egipt: Awad (6), Ahmed Abdalla (1), Abdel Naeim (6), Ahmed Abdel Latif (6), Youssef (5), Seif Elnasr (1), Alaydy (libero) oraz Gabal (4), Abouelhassan, Badawy (2), Gomaa (1) i Abd el Kader

Polska: Winiarski (12), Pliński (4), Zagumny (2), Wlazły (10) Kadziewicz (1), Świderski (13), Ignaczak (libero) oraz Wika (1) i Możdżonek (3)