Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Tajemnicze zniknięcie Plamena Konstantinowa

Tajemnicze zniknięcie Plamena Konstantinowa

Jakież było zdziwienie bułgarskich dziennikarzy przebywających w Pekinie, kiedy w dwunastce na inauguracyjny mecz z Chinami nie zobaczyli swojego kapitana, Plamena Konstantinowa. Co się stało z Plamenem?

Na konferencji prasowej po meczu Chiny – Bułgaria trener Martin Stojew powiedział lakonicznie, że Plamen Konstantinow ma poważne problemy ze zdrowiem i nie wiadomo, czy w ogóle zagra w olimpijskim turnieju.

Wiadomość ta spadła na bułgarskich dziennikarzy jak grom z jasnego nieba. Największy idol mediów i kibiców zniknął bez śladu i nikt – sztab szkoleniowy, menadżer kadry ani nawet prezydent Bułgarskiej Federacji Siatkówki – nie chce poinformować, co naprawdę się stało.Trener Stojew naciskany przez prasę zdradził tylko tyle, że w niedzielę po południu Konstantinow opuścił wioskę olimpijską. – Gdzie jest? Spytajcie o to reprezentacyjnego lekarza – rzucił szkoleniowiec. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że bułgarski przyjmujący w poniedziałek w południe przyleciał do Bułgarii i obecnie przebywa w Sofii.

Równie tajemniczo jak selekcjoner wypowiada się prezydent BFS Danczo Lazarow. – Problem Plamena jest bardzo poważny i nie chcemy nagłaśniać go w mediach. Proszę, uszanujcie to – apelował Lazarow. Zakomunikował też, że wbrew opiniom krążącym po wiosce olimpijskiej absencja Konstantinowa nie ma nic wspólnego z dopingiem. – To mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością. Kiedy poznamy szczegóły, na pewno poinformujemy opinię publiczną. Na razie milczymy, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.

Prezydent Lazarow napierany przez zdezorientowane media obiecał, że najpóźniej na konferencji prasowej po spotkaniu Bułgaria – Japonia (wtorek, 12 sierpnia) on lub trener Martin Stojew przekażą wszystkie szczegóły dotyczące stanu zdrowia Plamena Konstantinowa. Co się naprawdę stało, że cały sztab reprezentacji Bułgarii milczy jak zaklęty? Na to pytanie może odpowiedzieć jedynie, na razie unikający kontaktów z mediami, sam Plamen Konstantinow.

Autor: Ilona Kobus (SportoweFakty.pl)

źródło: sportal.bg, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved