Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Niemcy o porażce z Polakami

Niemcy o porażce z Polakami

W swoim pierwszym meczu na Igrzyskach w Pekinie podopieczni trenera Steliana Moculescu wyraźnie przegrali z reprezentacją Polski. I choć ta porażka komplikuje im drogę do ćwierćfinału, Niemcy nie zamierzają składać broni i będą nadal walczyć o wyjście z grupy.

Kompletnie nieudany okazał się dla niemieckich siatkarzy powrót na arenę olimpijską. Ostatni raz niemiecka reprezentacja siatkarzy występowała na igrzyskach olimpijskich trzydzieści sześć lat temu. Wtedy, w Monachium, Niemiecka Republika Demokratyczna zdołała awansować aż do finału, w którym uległa jednak Japonii 1:3. W Pekinie o powtórzenie tego wyniku będzie niezwykle trudno, a sytuację dodatkowo skomplikowała inauguracyjna porażka z Polakami. Werner von Moltke, prezydent Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej (DVV) podkreśla jednak, że nie należy przekreślać zespołu po jednym meczu i dodaje: – Polacy byli silni i bardziej skoncentrowani. Zrozumieli, że stawka od początku jest wysoka.

Trener niemieckiej ekipy, Stelian Moculescu przyznaje, że jego drużyna oczekiwała być może zbyt wiele. – Kiedy zaczyna się marzyć, traci się grunt pod nogami – mówi. Uważa jednak, że Niemcy wciąż mają szansę na awans, muszą jedynie lepiej grać.Także Stefan Hübner nie zamierza rezygnować przedwcześnie. – Źle zaczęliśmy ten turniej. Byłoby jednak fatalnie, gdybyśmy teraz zawiesili nasze plany – stwierdził środkowy reprezentacji Niemiec.

Kolejnym przeciwnikiem Niemców na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie będzie drużyna rosyjska.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved