Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Daniel Pliński: Niemcy po drugim secie już nie wierzyli

Daniel Pliński: Niemcy po drugim secie już nie wierzyli

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Niemiec 3:0 w pierwszym meczu turnieju mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jednym z mocniejszych punktów naszej drużyny był środkowy reprezentacji Daniel Pliński.

Ulżyło wam po tym spotkaniu?

Tak, ale my wiedzieliśmy, że popracowaliśmy ostatnie dwa tygodnie bardzo dobrze. Chcieliśmy to przełożyć na ważny mecz, oficjalny, no i w spotkaniu z Niemcami to się udało.

Decydująca o powodzeniu w tym spotkaniu była końcówka drugiego seta…

Dokładnie. Niemcy po drugim secie już nie wierzyli w to, że mogą z nami wygrać. Niewiadomo jak mecz by się potoczył, na szczęście najważniejsze piłki wygraliśmy, cały mecz 3:0 i gramy dalej.

Za dwa dni po ewentualnym zwycięstwie z Egiptem możecie być już w ćwierćfinale…

Tak, ale nie ma słabych drużyn. Egipt też potrafi grać w siatkówkę. Mam tylko nadzieję, że będziemy tak skoncentrowani jak w meczu z Niemcami i wtedy możemy być o wynik spokojni.

Zagrywaliście mocno, popełnialiście mało błędów w tym elemencie. To spora zmiana jakościowa w porównaniu choćby z finałem LŚ. Skąd taka poprawa?

Pracowaliśmy nad tą zagrywką dużo. Na treningach nam wychodziło, a na oficjalnych meczach nie zawsze. Tym razem było bardzo dobrze i oby tak dalej. Walczymy o ćwierćfinał Igrzysk Olimpijskich.

Nabraliście więcej wiary w swoje możliwości po tym meczu?

Tak, ja myślę, że inauguracje są zawsze najgorsze. Na mistrzostwach świata przed dwoma laty, też wygraliśmy 3:0, ale wbrew pozorom było wtedy dużo nerwów, stresu. Zagraliśmy niezłe spotkanie, ale moim zdaniem to otwarcie było dużo lepsze.

Jak będziecie spędzać następny dzień?

Jakiś mały trening na pewno będzie. Myślę, że będą też dwie odprawy. Do każdego meczu przygotowujemy się solidnie. Przed Niemcami na przykład mieliśmy trzy odprawy taktyczne. To jest bardzo potrzebne, bo potem informacje przydają się w takich momentach jak choćby końcówka drugiego seta.

źródło: pkol.pl