Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > BKS Aluprof z pucharem Dolny Kubin Cup 2008

BKS Aluprof z pucharem Dolny Kubin Cup 2008

fot. archiwum

Niezwykle udanie pierwsze mecze kontrolne zakończyły siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne trenera Prieloznego w zeszłym tygodniu przebywały na Słowacji, gdzie wygrały międzynarodowy turniej kobiet, Dolny Kubin Cup.

Wygrana w turnieju jest tym cenniejsza, że w składzie bielszczanek zabrakło trzech siatkarek (Katarzyna Gajgał, Anna Barańska i Katarzyna Skorupa – przyp. red.), które z reprezentacją Polski kobiet walczą o olimpijskie medale w Pekinie. Impreza w Dolnym Kubinie rozpoczęła się w piątek na otwartych boiskach o ceglanej nawierzchni. Organizatorzy ustalili, iż mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów. Dwanaście zespołów z czterech państw zostało podzielonych na trzy grupy. BKS Aluprof trafił do grupy A.

 

Na inaugurację turnieju, podopieczne Igora Prielożnego nie bez przeszkód pokonały kadetki z Czech 2:1. W następnym spotkaniu, Polki musiały uznać wyższość trzeciej drużyny czeskiej ekstraklasy – KP Brno, przegrywając po zaciętym tie-breaku. Na koniec pierwszego dnia zmagań BKS Aluprof pewnie wygrał z ekipą ze Słowacji, Pezinokiem 2:0, dzięki czemu zapewniły sobie kwalifikację do dalszych gier. 

W sobotę bielszczanki pokonały drugie w grupie C, juniorki reprezentacji Czech oraz najlepsze w eliminacjach w grupie B, siatkarki SK UP Ołomuniec. W ćwierćfinale spotkały się z mistrzyniami Slavią Bratysława, wygrywając 2:1. Kolejnym przeciwnikiem zawodniczek ze stolicy Podbeskidzia, tym razem w półfinale, był zespół Kommunalnika Mohylew, którego BKS pokonał w dwóch setach. W wielkim finale Polki ponownie trafiły na grupowego rywala – Kralovo Pole Brno. Tym razem podopieczne Igora Prielożnego wzięły rewanż za piątkową porażkę, pokonując rywalki 2:0 i sięgając tym samym po puchar "Dolny Kubin Cup 2008".

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved