Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Włodzimierz Sadalski o Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

Włodzimierz Sadalski o Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

- Amerykanie zawsze dobrze grają w igrzyskach - mówi Włodzimierz Sadalski. - Serbowie są głodni sukcesu. W Rio de Janeiro pokazali, że mają bardzo zdolną i fantastyczną siatkarską młodzież. Brazylia w Final Six została upokorzona i na pewno zechce odzyskać utracony blask.

Dla genialnego pokolenia graczy z tego kraju jest to na pewno ostatni występ w wielkiej imprezie. Włosi chyba ocknęli się z pewnego zastoju. Marzą na pewno o złotym medalu olimpijskim. Nie potrafili go zdobyć gdy mieli wielki zespół.

Dla Włodzimierza Sadalskiego nie ulega wątpliwości, że zapowiada się bardzo interesujący turniej. – Ciekaw jestem jak znajdą się w tym znakomitym gronie nasi zawodnicy – powiedział Włodzimierz Sadalski. – Liga Światowa była przed dwoma tygodniami już zapomnieliśmy o niej. Na pewno przez ten czas można było odpocząć, przeszlifować pewne elementy np. zagrywka. Interesuje mnie jak w tym elemencie wypadnie Polska.Jak mówi Włodzimierz Sadalski igrzyska są taką imprezą, że nikogo nie trzeba namawiać do wielkiej walki. – Wszyscy zdają sobie sprawę o jaką stawkę toczy się gra – powiedział. – Niemcy na pewno są dobrym zespołem. Mają świetnego wystawiacza, kapitalnym egzekutorem jest Schopes. Potrafi regularnie zdobywać po 20 kilka punktów, ale my jesteśmy lepsi.

Zdaniem mistrza olimpijskiego z Montrealu gry zespołowe są solą igrzysk olimpijski. Wokół koszykówki, piłki ręcznej czy siatkówki koncentruje się głównie zainteresowanie kibiców. – Olimpijska reprezentacja kraju bez gier zespołowych jest jak zima bez śniegu – mówi Włodzimierz Sadalski. – Gry nadają igrzyskom urok, dostarczają emocji. Z drużynami narodowymi jest łatwiej identyfikować się, niż z pojedynczymi sportowcami. Mecz siatkówki czy piłki ręcznej trwa dłużej niż występ sztangisty lub boksera. Sytuacja na boisku często zmienia się. Wyzwalane są inne emocje niż podczas występów indywidualnych. Myślę, że my kibice w Polsce będziemy mieli igrzyska siatkarsko-piłkarskoręczne.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved