Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Polacy spokojniejsi i z większą wiarą w siebie

Polacy spokojniejsi i z większą wiarą w siebie

Polscy siatkarze w gorących pomeczowych wypowiedziach podkreślali, że zwycięstwo w inauguracyjnym spotkaniu z Niemcami dało im więcej pewności siebie i jeszcze poprawiło i tak dobrą atmosferę w zespole.

Udało nam się osiągnąć cel, zanotowaliśmy na swoim koncie zwycięstwo już w pierwszym meczu. Wygranie spotkania bez straty seta to wynik, który nas jak najbardziej satysfakcjonuje – powiedział po wygranym spotkaniu drugi trener polskich siatkarzy, Alojzy Świderek.

Gra naszego zespołu była dobra, chociaż momentami trochę nerwowa, ale w inauguracyjnym meczu IO to norma – ocenia Świderek. – Kilku naszych zawodników zanotowało dziś olimpijski debiut, nie ma się więc co dziwić, że nerwy grały tutaj dużą rolę. Dla mnie najważniejsze jest to, że zagraliśmy dobrze i równo w całym spotkaniu. Polacy wybiegli dziś na boisko bardzo skoncentrowani i cieszy fakt, że zdołali swoją wysoką koncentrację utrzymać aż do końcowego gwizdka sędziego – kończy szkoleniowiec.To zwycięstwo dodało nam dużo pozytywnej energii. Pokonanie we wtorek Egiptu praktycznie zapewni nam awans do ćwierćfinału – cieszył się Krzysztof Ignaczak. – Udało nam się wyeliminować najgroźniejszą broń niemieckiego zespołu – zagrywkę i rywal nie zrobił nam na polu bitwy większej krzywdy. Ich głównodowodzący musiał dokonywać zmian i w ostatniej partii do boju została posłana rezerwa. Z kolei w naszych szeregach koledzy dobrze zagrywali, nie psuli serwisów i mocno utrudniali życie przeciwnikowi – ocenia libero polskiego zespołu.

Dawno nie graliśmy tak dobrze – stwierdził Paweł Zagumny, który zaimponował wysoką formą. – Na pewno takie zwycięstwo nas podbuduje. Teraz przed nami kraj Faraonów. Na pewno zespół znad Nilu nie ma nic do stracenia. Oczywiście postaramy się wygrać. Podobnie postaramy się dopasować formą do najlepszych drużyn, ale nie wiem czy ta z meczu z Niemcami wystarczy na odniesienie zwycięstwa nad Rosją czy Serbią… – mówi nasz rozgrywający.

Jestem przekonany, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Na pewno będziemy bardziej spokojni i wyluzowani. Chciałbym, żebyśmy grali tak mądrze i rozsądnie taktycznie jak tej nocy, do końca turnieju. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym kibicom, którzy dotarli aż do stolicy Chin. Jeżdżą za nami po całym świecie – stwierdził środkowy biało-czerwonych, Daniel Pliński.

źródło: onet.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved