Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Krzysztof Ignaczak: Zaczynamy batalię o ćwierćfinał

Krzysztof Ignaczak: Zaczynamy batalię o ćwierćfinał

Polscy siatkarze wzięli wczoraj udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. O swoich wrażeniach dotyczących tego wydarzenia oraz nastrojach przed meczem z Niemcami opowiada libero polskiej reprezentacji Krzysztof Ignaczak.

Był Pan wczoraj na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich?

Krzysztof Ignaczak: Tak, udało nam się uczestniczyć w tym wielkim widowisku, jakim jest ceremonia otwarcia.Jak to wyglądało z Waszej perspektywy?

Ciężko to opisać słowami. Jest to na pewno niesamowite przeżycie dla każdego sportowca. To jakby zwieńczenie ciężkiej pracy i treningów, ponieważ każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze sportem, marzy o tym, żeby pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Takie otwarcie jest momentem, w którym zaczyna się czuć, że przyjechało się walczyć o medale olimpijskie przeciwko najlepszym na świecie.

Podczas Igrzysk w Atenach nie wzięliście udziału w ceremonii otwarcia, więc wczorajsza była pierwszą w Pana karierze. W telewizji wyglądało to naprawdę niezwykle, Chińczycy mówili, że zrobią coś, czego jeszcze nie widział świat. Czy z waszego punktu widzenia było tak naprawdę?

Spodziewałem się tego, że stworzą coś niesamowitego. Samo zapalenie znicza olimpijskiego przeszło jednak najśmielsze oczekiwania – zaskoczyło wszystkich. Myślę, że pokazali piękne otwarcie i wywarli na każdym duże wrażenie. Niejednemu ta ceremonia zapadnie na dłużej w pamięć.

Jakie są nastroje przed jutrzejszym meczem z Niemcami?

Bojowe. Myślę, że nasza drużyna bardzo dobrze prezentowała się na ostatnich treningach. Widać, że z dnia na dzień łapiemy tzw. sportową świeżość. Coraz lepiej wychodzą nam poszczególne elementy, więc będziemy gotowi na pierwszy mecz z Niemcami. Minusem może być to, że nie byliśmy na obiekcie olimpijskim, na którym gramy, ale to mały szkopuł. Wszyscy startujemy z tego samego poziomu. Niemcy, jak inne zespoły, też nie grały na tym obiekcie. Jutro w meczu przeciw nim zaczynamy batalię o ćwierćfinał!

Więcej w serwisie reprezentacja.net

Rozmawiał Tomasz Kowalik – reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved