Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Wyniki drugiego dnia turnieju plażówki mężczyzn

IO: Wyniki drugiego dnia turnieju plażówki mężczyzn

W dniu dzisiejszym walkę na boiskach plażowych w Pekinie rozpoczęło spotkanie gospodarzy Xu/Wu z austriacką parą Gosch/Horst. We wszystkich meczach plażowiczów wygrywały dziś drużyny stawiane w roli faworytów.

Wyrównane spotkanie rozegrały pary z Hiszpanii – Herrera/Mesa i Estonii – Kais Kr./Vesik. Już samo rozstawienie zapowiadało zacięty mecz. Hiszpanie to dwunasta drużyna turnieju a Estończycy trzynasta. W pierwszej partii gracze hiszpańscy przewodzili, choć drużyna z północy Europy starała się nie oddalać na większą stratę punktową. Wynikiem tego była niewielka wygrana Herrera i Mesy do 18. Bardziej zacięty, a zwłaszcza w końcówce był set drugi. Ponowie dopiero na koniec seta lepsi okazali się siatkarze z Hiszpanii, choć przez dłuższy czas Kais i Vesik nie pozwalali im skończyć tego spotkania, broniąc kolejne piłki setowe.

Herrera/Mesa – Kais Kr./Vesik 2:0(21:18, 23:21)

Niemiecka para Brink-Dieckmann w ciągu 42 minut pokonała w dwóch setach niżej notowanych Japończyków. Przez całe spotkanie Niemcy utrzymywali widoczną przewagę, choć kilka błędów własnych i lepsza gra siatkarzy z Japonii sprawiła, że stosunek punktów w poszczególnych partiach nie pokazywał znacznego prowadzenia Europejczyków.

Brink-Dieckmann – Asahi-Shiratori 2:0

(21:18, 21:18)

Także dwa sety rozegrały pary grupy F. W tym spotkaniu Amerykanie pokonali siatkarzy z Holandii. Przez całe spotkanie stało pod dyktando graczy ze Stanów Zjednoczonych, których wyższa pozycja turniejowa stawiała od początku w roli faworytów. By odnieść zwycięstwo Gibb i Rosenthal potrzebowali 37 minut.

Gibb/Rosenthal – Boersma/Ronnes 2:0

(21:16, 21:15)

Przez całe pierwsze spotkanie przeważali Chińczycy. By pokonać Austriaków potrzebowali trochę ponad 40 minut. W każdym z setów Xu/Wu wygrywali ze znaczną przewagą. Widać było różnicę jaka dzieli obie pary. Pewni w ataku i polu zagrywki Chińczycy nie pozwolili rozwinąć się niżej notowanemu (24) duetowi Gosch/Horst. Rozstawiona z numerem pierwszym w kwalifikacjach para gospodarzy w kolejnym swoim spotkaniu w igrzyskach zmierzy się z dwójką z Estonii.

Xu/Wu – Gosch/Horst 2:0

(21:16, 21:15)

W kolejnym spotkaniu nie zawiedli faworyci. Brazylijski duet Marcio Araujo/ Fabio Luiz w dwóch równych setach (rozgrywanych do 18) pokonali Włochów Lione/Amore. Włosi dość długo byli równorzędnymi przeciwnikami dla Brazylijczyków. Jednak jak przystało na doświadczoną na międzynarodowych imprezach parę Marcio i Fabio wygrali spotkanie bez straty seta.

Marcio Araujo/Fabio Luiz – Lione/Amore 2:0

(21:18, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved