Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz najlepsi w Borkach

Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz najlepsi w Borkach

Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz wygrali kolejny turniej o Grand Prix Radomia w siatkówce plażowej, rozegrany nad zalewem na Borkach. Podobnie jak przed tygodniem, w finale, czwarty duet mistrzostw Polski juniorów pokonał Michała Korycińskiego i Karola Fryszkowskiego.

Przed tygodniem do wyłonienia zwycięzców w finale potrzebne były trzy sety. Tym razem mecz trwał dwa, ale obfitował również w wiele interesujących wymian i akcji. Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz pokonali przeciwników w setach do 11 i 13. – Odnosząc komplet zwycięstw, obie pary świetnie zaprezentowały się również w spotkaniach eliminacyjnych – podkreśla Roman Fomin, arbiter główny zmagań.

W meczu o trzecie miejsce Marek Wojcieszek/Paweł Chrzęszczyk pokonali Marka Działowskiego i Adriana Zatorskiego 2:1 (-10, 14, 12). Piąta lokata padła łupem duetu Kamil Gutkowski/Mariusz Lechnio, który w decydującym spotkaniu pokonał Dominika i Jakuba Wanatów 2:0 (9, 6). W turnieju wzięło udział 12 drużyn.

Dzięki zwycięstwu Bartłomiej Koryciński i Bartłomiej Kiernoz w klasyfikacji generalnej awansowali na trzecie miejsce. Obaj na swoim koncie zgromadzili po 150 punktów. Takim samym dorobkiem pochwalić mogą się również Michał Koryciński i Karol Fryszkowski. W dalszym ciągu prowadzi Kamil Gutkowski (190 pkt), drugie miejsce zajmuje Sylwester Janek (160 pkt).

Kolejny turniej z tego cyklu rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę. Tym razem nad zalewem w Toporni w Przysusze.

źródło: SportRadom.pl