Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Wieluniu już trenują

W Wieluniu już trenują

Siatkarze Pamapolu rozpoczęli przygotowania do sezonu 2008/2009. Na razie zespół pod okiem trenera Damiana Dacewicza codziennie trenuje na własnym obiekcie. W połowie sierpnia zawodnicy wyjadą na dwutygodniowy obóz.

W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się raz dziennie, w kolejnym zawodnicy spotykać będą się każdego dnia dwukrotnie. Potem – bardziej urozmaicony program przygotowań – czeka na siatkarzy podczas zgrupowania wyjazdowego.

Poza poznawczym charakterem pierwszych spotkań, trenerzy od początku przygotowań wprowadzili rozbudowane elementy treningu siłowego i wytrzymałościowego i konsekwentnie kładą nacisk na takie właśnie obciążenia. Ta, często według sportowców uznawana za najbardziej żmudną część sezonu przygotowawczego, bo po okresie roztrenowania regularny wysiłek przychodzi dość ciężko, jest jednocześnie bardzo ważnym składnik treningu – stanowi przede wszystkim fundament dla zachowania sił i utrzymania kondycji na odpowiednim poziomie przez cały sezon.Na obecnym etapie przygotowań, prócz przygotowanego przez trenera Dacewicza zestawu ćwiczeń z wykorzystaniem hantli, talerzy, sztang czy ekspanderów, część codziennego treningów przeznaczona jest na mecz piłki nożnej bądź koszykówki. Formę drużyna zweryfikują zaplanowane mecze sparingowe. Ostatecznym sprawdzianem okaże się zapewne spotkanie przeciwko mistrzowi Polski – Skrze Bełchatów.

* Joanna Kozłowska (Pamapol Siatkarz Wieluń)

źródło: siatka.wielun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved