Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sympatycy Farmutilu kibicują Agnieszce i Milenie

Sympatycy Farmutilu kibicują Agnieszce i Milenie

Stare to mała wieś pomiędzy Wysoką a Głubczynem. Tam właśnie mieszka Zdzisław Fonferek. Na co dzień gospodarz, sołtys i wielki sympatyk siatkarek pilskiego Farmutilu.

– Pilskim siatkarkom kibicuję od wielu lat – przyznaje pan Zdzisław Fonferek. – Odkąd siatkówka żeńska stała się moją pasją, nie opuszczam żadnego meczu w Pile – dodaje sołtys wsi Stare. A warto podkreślić, iż w ostatnim sezonie sołtys Fonferek był, poza meczem w Białymstoku praktycznie na wszystkich innych wyjazdowych spotkaniach pilskiego zespołu. Dwa razy był w Muszynie. Za siatkarkami Farmutilu pojechał nawet do Chorwacji.

W ogóle sportem interesuję się od dawna. Wielkim sportowcem nigdy jednak nie byłem. Ale grałem w siatkówkę, uprawiałem lekkoatletykę – podkreśla Fonferek. – Ba, dobrze pamiętam Olimpiadę w Tokio z 1964. Dlaczego? Hm, to były czasy, kiedy w Polsce kopiowane były olimpiady. Taką organizowano w Osieku. Nawet osiedle i stadion nazwali wtedy Tokio.Tak, tak, startowałem wtedy w rzucie dyskiem. Zająłem drugie miejsce i gratulacje odbierałem z rąk japońskiego ambasadora, który wówczas przybył specjalnie do Osieka. Nazwiska jego jednak nie pamiętam. Pamiątki żadnej z tego okresu też nie posiadam, gdyż dyplom, jaki wówczas otrzymałem, znakomicie niebawem nadawał się jako materiał … na uszczelkę pod głowicę do traktora – wspomina Pan Zdzisław.

Sołtys wsi Stare mile wspomina także ostatni sezon rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet. – Srebro wywalczone przez nasze panie to kolejny wielki sukces pilskiej siatkówki i wielkiego trenera, jakim jest Jerzy Matlak. Jestem pod jego wrażeniem i wierzę, że w nadchodzącym sezonie zbuduje dobrą drużynę, która walczyć będzie o najwyższe cele – twierdzi Fonferek. – Matlak to fachowiec w pełnym tego słowa znaczeniu. Mam nadzieję, że zdoła zrealizować swoje plany – dodaje.

Fonferek równie mocno, jak nie może doczekać się rozgrywek w nowym sezonie, tak z wielkim zaciekawieniem czeka na mecze polskich siatkarek w Pekinie. – Oczywiście że podczas olimpiady kibicować będę Agnieszce Bednarek i Milenie Sadurek. Wszak to nasze siatkarki na olimpiadzie – przyznaje Fonferek. – Nasza reprezentacja rozpoczyna udział w Igrzyskach Olimpijskich już dzisiaj od meczu z Kubą. Jestem optymistą – kończy.

* rozmawiał Mariusz Markowski

źródło: Tygodnik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved