Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Masny i Sopko wracają do Polski

Masny i Sopko wracają do Polski

fot. archiwum

Po wyczerpującym sezonie reprezentacyjnym Słowacy powoli wracają do swoich klubów. Dzisiaj w Bydgoszczy powinien pojawić się MVP Ligi Europejskiej, Martin Sopko. W Kędzierzynie-Koźlu spodziewają się Michala Masnego.

Martin Sopko miał być obecny już na poniedziałkowym treningu bydgoskiej Delecty, jednak jak się okazało, trener Rostislav Chudik dał swojemu rodakowi kilka dodatkowych dni urlopu. Słowacki przyjmujący był kluczową postacią swojej reprezentacji podczas kwalifikacji do mistrzostw Europy 2009 oraz tegorocznych rozgrywek Ligi Europejskiej. Wysoka dyspozycja Sopko znalazła uznanie w oczach przedstawicieli CEV, którzy uznali Słowaka najlepszym zagrywającym Final Four Ligi Europejskiej w tureckiej Bursie. Nie było to jedyne wyróżnienie dla siatkarza bydgoskiego pierwszoligowca, Sopko wybrany został również MVP turnieju. – Te wszystkie wyróżnienia mają drugorzędne znaczenie, najważniejsze, że Słowacja w tym roku zdobyła złoty medal Ligi Europejskiej – mówi Martin Sopko .

 

Równie ważny wkład w słowacki sukces miał inny Słowak grający na co dzień w Polsce, Michal Masny . – Ten medal jest ogromnym sukcesem nie tylko słowackiej siatkówki, ale całego naszego sportu – mówi rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz kapitan reprezentacji Słowacji. – Cieszymy się z tego trofeum, jest to wspaniałe ukoronowanie naszej pracy – dodaje Masny, który w najbliższy poniedziałek rozpocznie przygotowania do nowego sezony w kędzierzyńskim klubie.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved