Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Łomacz będzie grał we Francji

Jakub Łomacz będzie grał we Francji

Jakub Łomacz z sosnowieckiego Płomienia przenosi się do ligi francuskiej. Jego nowym klubem będzie Martigues, który w zeszłym sezonie opuścił francuską PRO B. Kontrakt będzie obowiązywał przez rok.

Przed sezonem 2007/2008 zespół Płomienia Sosnowiec nawiedziła fala kontuzji. Jednym z poszkodowanych był Jakub Łomacz, a pierwsze diagnozy mówiły o rocznej przerwie dla zawodnika. Okazało się, że Łomacz wrócił do składu jeszcze w rundzie zasadniczej PLS i był jednym z podstawowych zawodników swojej drużyny.

Sosnowiczanie zakwalifikowali się do play-off i utrzymali w ekstraklasie. Niestety problemy finansowe klubu sprawiły, że jego start w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi jest poważnie zagrożony. Wprawdzie Płomień został zgłoszony do rozgrywek, ale wciąż nie może dopiąć budżetu. Klub opuścili niemal wszyscy zawodnicy.Jakub Łomacz postanowił przenieść się do Francji, gdzie będzie występował w zespole Martigues w lidze N1 (odpowiednik naszej drugiej ligi). Kontrakt został podpisany na jeden sezon. Nowy zespół Polaka w ostatnim sezonie spadł z ligi PRO B po zaciętej walce w play-down z Vannes.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved