Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano: To będzie wyjątkowy turniej

Raul Lozano: To będzie wyjątkowy turniej

- Przez ostatnie 10 dni nikt nie opuścił treningu. Jesteśmy gotowi do meczu z Niemcami. Wiem, jak ważne są dla Polaków starcia z tym zespołem - zapewnia przed pierwszym meczem w Pekinie selekcjoner biało-czerwonych Raul Lozano.

To na pewno będzie wyjątkowy turniej. Spodziewam się bardzo wysokiego poziomu zawodów. Polacy bardzo ciężko pracowali i stać nas na osiągnięcie najwyższych celów. Przez ostatnie dwa tygodnie doskonaliliśmy wszystkie aspekty gry i teraz nie możemy się doczekać pierwszego meczu – podkreśla szkoleniowiec naszej reprezentacji.

W niedzielę o godz. 16:00 czasu polskiego nasi siatkarze zainaugurują olimpijski turniej meczem z reprezentacją Niemiec. – Przez ostatnie 10 dni nikt nie opuścił treningu. Jesteśmy gotowi do meczu z Niemcami. Wiem, jak ważne są dla Polaków starcia z tym zespołem. Inauguracyjne spotkanie będzie kluczowe w kwestii awansu do ćwierćfinału – obie drużyny mają ten cel. Ich najmocniejsze strony to zagrywka i atak, ale my jesteśmy lepsi – mówi Raul Lozano.Pozostali trenerzy męskich drużyn podkreślają przede wszystkim fakt, że przyjazd na igrzyska olimpijskie jest wielką przygodą i sukcesem. – To zaszczyt być tutaj. Mamy nowy zespół i jest to dla nas doskonała okazja do zdobywania doświadczenia – stwierdził Ricardo Navajas, Brazylijczyk prowadzący reprezentację Wenezueli.

Jestem zadowolony, że tu przyjechałem. Czuję satysfakcję z zakwalifikowania się do turnieju olimpijskiego – wtórował mu Czarnogórzec Igor Kolaković, trener reprezentacji Serbii. – Naszym marzeniem jest złoty medal, ale przede wszystkim musimy awansować do ćwierćfinału. Potem dopiero będziemy rozmawiać o medalu. Wierzę, że pokażemy się z najlepszej strony.

Podczas przygotowań uczyniliśmy wszystko, co zamierzaliśmy. Jesteśmy gotowi do walki o jak najlepszy rezultat – stwierdził trener gospodarzy, Jianan Zhou. Bernardo Rezende, trener faworytów turnieju, nie zaprzecza, że Brazylijczycy przyjechali do Pekinu by wygrać. – Ciężko będzie przewidzieć skład finału, wiele drużyn reprezentuje tu bardzo wysoki poziom. Naszym zadaniem jest jednak zdobyć złoty medal.

źródło: FIVB, inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved