Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Muszynianka na zgrupowaniu w Solcu Zdroju

Muszynianka na zgrupowaniu w Solcu Zdroju

fot. archiwum

Ekipa Muszynianki-Fakro Muszyna przebywa na zgrupowaniu w Solcu Zdroju koło Buska Zdroju. - To miejsce dobrze znane naszym siatkarkom. Z ich strony jest pełna aprobata jeżeli chodzi o ten wybór - mówi trener Bogdan Serwiński. - Jest tutaj do dyspozycji świetny ośrodek SPA, a nasz zespół przyjechał tym razem na zajęcia rehabilitacyjno-lecznicze.

Nie ulega wątpliwości, że mistrzynie Polski są zadowolone. W sobotę wrócą do Muszyny i przygotowania do sezonu będą kontynuowane już na swoich obiektach. W zespole nie ma trzech reprezentantek kraju na igrzyska w Pekinie – Marioli Zenik, Joanny Kaczor oraz Mileny Rosner . Pierwsza z nich jest jedną z podstawowych zawodniczek. Dwie pozostałe, jak mówi trener Serwiński, powinny być mocnymi zmianowymi.

 

Pierwsze spotkanie turnieju olimpijskiego z Kubą siatkarki z Muszyny zobaczą jeszcze w Solcu. Do domu wyjadą w południe. Podobnie jak wiele polskich klubów w tym okresie dopasowują swoje harmonogramy do terminarza olimpijskiego reprezentacji Polski. 

Medal byłby niesamowitym bodźcem i dopingiem dla siatkówki w Polsce – mówi Bogdan Serwiński . – Serce podpowiada, że tak się stanie. Mamy w drużynie kilka zawodniczek doświadczonych z klasą, które wsparte przez młodzież mogą wiele zdziałać. Na pewno siatkówka będzie pierwszoplanową polską dyscypliną w Pekinie.Poza dwiema naszymi reprezentacjami zagrają jeszcze piłkarze ręczni. U nich może jest mniej finezji w grze, a więcej walki fizycznej, ale ten sport ma również wielu kibiców. Kiedyś zresztą byliśmy potęgą w grach zespołowych i w igrzyskach olimpijskich w Montrealu zdobyliśmy trzy medale – złoty, srebrny i brązowy. Może teraz tak będzie?

 

Muszynianka-Fakro nie planuje rozgrywania u siebie turniejów sparingowych przed sezonem ligowym. Wystąpi w innych miastach. Natomiast na 17 września w Nowym Sączu odbędzie się prezentacja zespołu oraz spotkanie z Dynamem Jantar Kaliningrad.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved