Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Marco Bonitta ma pomysł na pokonanie Kubanek

Marco Bonitta ma pomysł na pokonanie Kubanek

- Mam nadzieję, podobnie jak inni trenerzy, że pokażemy naszą najlepszą grę. Pierwszym celem jest awans do ćwierćfinału. Wtedy turniej zacznie się na nowo - powiedział na konferencji prasowej trener Marco Bonitta.

Jestem bardzo szczęśliwy z przyjazdu do Pekinu. To moje drugie igrzyska, ale tym razem prowadzę reprezentację Polski. Napawa mnie dumą fakt, że pod moją wodzą zespół wraca na olimpiadę po 40-letniej przerwie – powiedział Marco Bonitta.

Mam nadzieję, podobnie jak inni trenerzy, że pokażemy naszą najlepszą grę. Pierwszym celem jest awans do ćwierćfinału. Wtedy turniej zacznie się na nowo. Jesteśmy świetnie przygotowani taktycznie i fizycznie. Teraz trzeba dbać o stronę mentalną. W przededniu rozpoczęcia rywalizacji jestem optymistą – dodał.O wiele ostrożniej wypowiadał się Tomas Fernandez, szkoleniowiec Wenezueli. – Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być. Chcemy się tu zorientować, jaki jest poziom światowej czołówki i zdobywać doświadczenie na przyszłość. Mam nadzieję, że mamy przed sobą dobre lata.

Marco Bonitta docenia klasę pierwszego rywala. – Mają świetny serwis i atak. Musimy być spokojni, cierpliwie czekać na naszą okazję. Wiem, że możemy zagrać na takim poziomie jak rywalki. Na pokonanie Kuby mam kilka pomysłów – powiedział. Wszystkich kibiców w kraju zmartwiła informacja o urazie Anny Podolec. – Z Anią wszystko będzie dobrze. Przejdzie jeszcze jedne badania medyczne, ale wierzę, że będzie gotowa do gry już w pierwszym spotkaniu – zapewnił włoski szkoleniowiec.

Bez zbędnej skromności na konferencji wypowiedział się serbski szkoleniowiec, Zoran Terzic. – Wiem, że to bardzo trudne zadanie, a nam brakuje jeszcze doświadczenia, ale naszym celem jest złoty medal. Mam nadzieję, że pokażemy się tu z najlepszej strony.

Zupełnie inne cele stawia przed swoim zespołem Wiktor Żurawlew, trener Kazachstanu. – Fakt, że wystąpią tu najlepsze drużyny jest doskonałą okazją do zbierania doświadczeń. Mam nadzieję, że mój zespół ominą kontuzje.

Wątpliwości co do formy gospodyń turnieju po niezbyt udanym starcie w Grand Prix rozwiewa trener Chen Zhonghe. – Mimo, że nie osiągnęliśmy tam dobrego wyniku, to był bardzo potrzebny turniej. Zobaczyliśmy, z czym mamy problemy i podbudowaliśmy się psychicznie – stwierdził. Największym problemem chińskiego szkoleniowca są urazy dwóch podstawowych zawodniczek. – Kun Feng i Ruirui Zhao jeszcze nie są gotowe do występów na najwyższym poziomie.

Problemy z wyjazdem Taismary Aguero ma Massimo Barbolini. – Nie mamy wyboru, musimy zmienić naszą strategię. Mamy alternatywę – albo zagramy tylko z dwoma przyjmującymi, albo jedną przyjmującą i dwoma atakującymi. Będę decydował z którego wyjścia skorzystać przed każdym spotkaniem. Zespół jest do tego przygotowany, bowiem ćwiczyliśmy takie warianty podczas Grand Prix – przyznał włoski szkoleniowiec.

Atmosfera w zespole jest dobra. Czekaliśmy na tą chwilę bardzo długo – nie tylko na inauguracyjny mecz z Rosją, ale na cały turniej. Niestety, stało się co się stało i teraz zamiast rozpaczać musimy myśleć, jak temu zaradzić. Po ostatnich sukcesach turniej olimpijski wymaga od nas zaprezentowania najlepszej formy – twierdzi Barbolini.

Z pewnością wśród faworytów są wymieniane również Brazylijki. – Tym razem przyjęliśmy inny wariant przygotowań, niż przed igrzyskami w Atenach. Objąłem reprezentację w 2003 roku i większość przygotowań wówczas prowadził poprzedni szkoleniowiec – przyznaje Jose Roberto Guimaraes. – Rozpocząłem z tą grupą zawodniczek nowy cykl treningowy, podczas którego rozegraliśmy 140 oficjalnych i nieoficjalnych spotkań – tak ukształtował się obecny skład.

Marzymy o medalu i liczymy na podium – zapewnia brazylijski trener. – Dobry występ w Grand Prix jeszcze o niczym nie świadczy, nie wszystkie zespoły pokazały tam pełnię swoich możliwości.

źródło: FIVB, inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved