Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Gedanistki przed mistrzostwami Europy

Gedanistki przed mistrzostwami Europy

Pięć gdańszczanek objęto przygotowaniami do finałów mistrzostw Europy juniorek. We wrześniu na włoskich boiskach mają szanse zagrać: Maja Tokarska, Tamara Kaliszuk, Aleksandra Pasznik, Aleksandra Szymańska oraz Joanna Wołosz.

Wybranki Zbigniewa Krzyżanowskiego oraz Andrzeja Pecia pod koniec marca wygrały turniej eliminacyjny w Netaniyi. W Izraelu Polki pokonały gospodynie, Szwajcarię, Hiszpanię, Słowenię i Belgię. W nagrodę znalazły się w gronie 12 najlepszych drużyn kontynentu. Udział w tym sukcesie miały: Kaliszuk, Pasznik, Tokarska i Wołosz. Na przygotowania do finałowej rozgrywki poza tym kwartetem powołana została jeszcze piąta gedanistka – Szymańska.

Cykl rozpoczął się 17 lipca obozem w Kędzierzynie-Koźlu. Do 14 sierpnia kadrowiczki trenować będą w Cetniewie. Ten etap zostanie zwieńczony meczami towarzyskimi z Turcją i Serbią. Następnie reprezentacja przeniesie się na trzydniowe rozgrywki Goleniów Cup.Finały mistrzostw Europy rozegrane zostaną od 5 do 13 września w Foligno i Perugii. We Włoszech, w tym drugi mieście Polki zmierzą się w jednej grupie z: Francją, Belgią, Rosją, Chorwacją oraz Serbią. W drugiej grupie zagrają: Włochy, Ukraina, Turcja, Niemcy, Holandia i Czechy.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved