Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Polki ze srebrem, Polacy złotymi medalistami

ME U-20: Polki ze srebrem, Polacy złotymi medalistami

Srebrny medal wywalczyła polska para młodych siatkarek plażowych Brzostek/Eska. W finałowym spotkaniu Polki nie sprostały parze rosyjskiej. Męska para Kądzioła/Szałankiewicz wywalczyła złoty medal, pokonując w tie-breaku Holendrów.

W finale Rosjanki nie dały naszym reprezentantkom większych szans. Udowodniły, że to im się należy złoty medal Mistrzostw Europy do lat 20 rozgrywanych w San Salvo. W obu rozegranych partiach przeciwniczki z Rosji zagrały dużo lepiej i pewniej niż biało-czerwone, wygrywając je wysoko. Po trochę ponad półgodzinnym spotkaniu to Markova i Ukolova cieszyły się z najwyższego stopnia podium. Dla pary Brzostek/Eska również srebro jest dużym sukcesem.

Finał dziewcząt:

Markova/Ukolova – Brzostek/Eska 2:0

(21:14, 21:12)

Całe spotkanie pary Brzostek/Eska było wyrównane. W obu partiach nasze młode siatkarki wygrywały do 18. Monika i Paulina by pokonać czeską parę Halbichova/Jerabkova potrzebowały niespełna 50 minut. W finale Polki zmierzą się z parą rosyjską Markova/Ukolova, która w półfinale wygrała 2:0 z holenderskim duetem Remmers/van Gestel, z którym to nasze siatkarki zanotowały jedyną porażkę w tym turnieju (w trzeciej rundzie 0:2). Mecz finałowy rozpocznie się o godz. 17.00.

Halbichova/Jerabkova – Brzostek/Eska 0:2

(18:21, 18:21)

Długo, bo aż 74 minuty walczyli o możliwość gry o najwyższe trofeum Mistrzostw Europy do lat 20 Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Cały mecz stał na wysokim poziomie, a żadna z drużyn nie odpuszczała do końca. Po pierwszym niezwykle zaciętym secie (27:25) prowadzili biało-czerwoni. W kolejnym równie wyrównanym górą okazali się Francuzi. W tie-breaku Polacy pokazali, że to im należy się finał i wygrali do 8. W finale Michał i Kuba zmierzą się z holenderską parą Brouwer/Varenhorst. Holendrzy pokonali w półfinale, po równie zaciętym spotkaniu 2:1, dwójkę Rosjan Kostyukhin/Pastukhov.

Dupouy/Lacombe – Kądzioła/Szałankiewicz 1:2

(25:27, 21:19, 8:15)

W meczu finałowym we włoskim San Salvo po równo godzinnej walce polska para Kądzioła/Szałankiewicz zdobyła złoty medal ME U-20 pokonując po tie-breaku holenderską parę Brouwer/Varenhorst. Polacy zapewnili sobie tytuł drugi raz z rzędu. Od początku spotkania znacznie przeważali nasi reprezenmtanci, czego wynikiem był set wygrany do 12. W kolejnym znać o sobie dały nerwy i poprzez błędy własne naszych zawodników set na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale. W tie-breaku Michał i Jakub udowodnili, że w swojej kategorii wiekowej nie mają sobie równych i niedługo potem stali szczęśliwi na najwyższym stopniu podium w San Salvo.