Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kolejny turniej Grand Prix Lubelszczyzny

Kolejny turniej Grand Prix Lubelszczyzny

W dniach 2-3 sierpnia na boiskach Akademickiego Ośrodka Sportowego UMCS odbyły się kolejne turnieje siatkówki plażowej w ramach Grand Prix Lubelszczyzny 2008. Dla mężczyzn był to już szósty turniej, natomiast dla kobiet trzeci. Kolejny turniej zostanie rozegrany w Biłgoraju.

Wśród mężczyzn (startowało 15 par) po raz czwarty z rzędu zwyciężyła para Maksymilian Kozłowski-Grzegorz Turbiasz, która w finale pokonała parę Łukasz Kozioł-Arkadiusz Orlik 21:19. W meczu o trzecie miejsce Maciej Cieślak-Michał Piłat pokonali Grzegorza Chodorowskiego i Pawła Łęgowskiego również 21:19. Jako ciekawostkę należy dodać, że w jednej z rund wcześniejszych G.Chodorowski i P.Łęgowski pokonali późniejszych zwycięzców 21:17.

Po sześciu turniejach w klasyfikacji GPL prowadzi zdecydowanie M.Kozłowki (142 pkt), przed Ł.Koziołem i A.Orlikiem (po 127 pkt). Kolejne miejsca zajmują: G.Turbiasz (120), G.Chodorowski (102), M.Cieślak i M.Piłat (obaj po 100 pkt). Kolejny, siódmy turniej odbędzie się 9 sierpnia w Biłgoraju na boiskach przy Kolegium UMCS.

W turnieju kobiet triumfowała najmłodsza para, uczestniczki OOM w siatkówce plażowej (zajęły tam bardzo dobre 5. miejsce) Justyna Tomala i Agata Bartłomiejczyk pokonując w finale Annę Banaszak i Karolinę Winnicką 2:0 (15:4,15:11). W meczu o trzecie miejsce para Anna Bara-Dominika Kołosińska zwyciężyła 2:0 (15:7, 15:12) team Ewa Janczarek-Elwira Komorowska. W klasyfikacji łącznej po trzech turniejach prowadzi J.Tomala (72 pkt), przed A.Banaszak (69 pkt)i Agnieszką Urban (54pkt). Czwarty turniej kobiet rozegrany zostanie 31 sierpnia nad Zalewem Zemborzyckim w Ośrodku Słoneczny Wrotków.