Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jaka będzie siła ognia Rosjanek?

Jaka będzie siła ognia Rosjanek?

Trener rosyjskiej reprezentacji kobiet - Giovanni Caprara - oświadczył, że jego podopieczne są w dobrej formie i prezentują w tej chwili pełną gotowość bojową do walki o medale.

Nie mamy powodów do narzekań – powiedział rosyjski szkoleniowiec. – Wszystkie zawodniczki są zdrowe. Jesteśmy gotowi do startu. Musimy przekonać się do siły naszego ataku. Jeżeli w tym elemencie pojawią się problemy, to może być ciężko. Mimo dobrej formy zawodniczek Giovanni Caprara nie oczekuje łatwego startu zespołu.

Początek turnieju będzie bardzo złożony, dlatego że nie grałyśmy w Grand Prix – powiedział trener Rosji. – Tego lata zawodniczki nie miały turniejowej praktyki na międzynarodowym poziomie. Dlatego też rozpoczynanie rywalizacji z Włochami oraz Brazylią będzie dość trudne. Według Caprary robienie prognoz dotyczących występu reprezentacji Rosji w igrzyskach nie jest również łatwe.Jesteśmy czarnym koniem – powiedział trener Rosji. – Naszych możliwości nie mogę do końca ocenić z powodu absencji w Grand Prix. Mówić o zespołu będzie można dopiero po pierwszej części turnieju. Oczywiście liczymy na medale, ale nie wiemy jak ciężka droga nas czeka do podium. Rosja w sobotę zagra z mistrzem i zdobywcą Pucharu Świata Włochami.

Rosjanki jak mało który zespół dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi – powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Andrzej Warych. – Siła ognia jest chyba największa w świecie. Po zdobyciu mistrzostwa świata zespół ten nie grał tak jak oczekiwaliby kibice. Być może zawodniczki same nie wierzą w to, że mogą nauczyć się tego czego wymaga od nich trener. Gdy nauczą się kilku technicznych elementów, to mało kto im sprosta.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved