Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlane przygotowują się do sezonu

Budowlane przygotowują się do sezonu

Siatkarki Budowlanych rozpoczęły przygotowania do sezonu 2008/2009. W składzie są cztery nowe zawodniczki, a trener Ewa Openchowska czeka jeszcze na piątą. Pod koniec sierpnia torunianki rozpoczną serię spotkań kontrolnych.

Torunianki od poniedziałku trenują dwa razy dziennie. Trener Ewa Openchowska ma na razie 11 siatkarek do dyspozycji. Z ubiegłorocznego składu pozostały w drużynie Maja Soja, Michalina Liss, Marta Januszewska, Karolina Filipowicz, Patrycja Kowalska, Agnieszka Sikorska i Marta Wiśniewska.

Nowe zawodniczki to Natalia Krawulska (przyjmująca, poprzednio Sokół Chorzów), Sandra Cabańska (atakująca, Legionovia), Judyta Szulc (rozgrywająca), Zuzanna Matusova (środkowa, obie Skra Bełchatów). Zwłaszcza pozyskanie tej ostatniej jest cennym wzmocnieniem, bo w I lidze trudno o dobre środkowe. Czeszka będzie jednocześnie pierwszą siatkarką spoza kraju w Budowlanych.To zdecydowanie mocniejszy zespół niż w poprzednim sezonie – mówi trener Openchowska. – Drużyna jest co prawda wciąż bardzo młoda, ale wie już, co znaczy I liga i jakie są tam wymagania. Po pierwszych testach widzę, że nie miałam jeszcze w swojej karierze zespołu tak mocnego fizycznie i technicznie. Jest z kim pracować i te dziewczyny doskonale wiedzą, po co przyszły do Torunia.

Ekipa Budowlanych treningi rozpoczęła we własnej hali, ale już w najbliższy weekend wyjeżdża na tygodniowe zgrupowanie w góry do Murzasichle. Potem wraca do Torunia na krótki odpoczynek i ponownie wyjedzie na zgrupowanie, tym razem do Ciechocinka.

27 sierpnia torunianki rozpoczną serię sprawdzianów przed sezonem. Na początek zagrają w turnieju Słupsku, gdzie ich przeciwnikami będą głównie drużyny z II ligi. 12-14 września zaplanowany jest duży turniej w Toruniu, w którym obok Budowlanych zagrają m.in. KSZO Ostrowiec, Chemik Police, Budowlani Łódź, Czarni Słupsk, Legionovia i być może Skarpa Toruń. – Planujemy, żeby to był weekend siatkówki w Toruniu. Równocześnie będziemy organizować jeszcze dwie inne imprezy dla kadetek i młodziczek – mówi Openchowska.

Pierwszy mecz ligowy Budowlani rozegrają 27 września na wyjeździe z KSZO. We własnej hali zaprezentują się tydzień później w meczu przeciwko Chemikowi.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved