Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Białostockie siatkarki wyjechały do Spały

Białostockie siatkarki wyjechały do Spały

fot. archiwum

Po trzech dniach wstępnych zajęć w Białymstoku siatkarki AZS Białystok w czwartek wyjechały na obóz do Spały. Na dziesięciodniowe zgrupowanie Dariusz Luks zabrał dwanaście zawodniczek. Wśród tych siatkarek nie ma Eleny Hendzel.

Ciągle nie wiadomo, jak skończy się sprawa z Białorusinką, która nie chce już grać w białostockim klubie. – Nie wiem, co się z nią dzieje – dziwi się Antoni Prokop , prezes klubu. – Nie rozmawiała z nikim, nic do nas nie napisała. Po prostu nie mamy od niej żadnych wieści.

 

To sprawa prezesów – ucina Luks . – Dla mnie najważniejsze jest to, że mam 12 zawodniczek i widziałem u nich duże zaangażowanie na pierwszych zajęciach. Ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Ćwiczyliśmy na siłowni oraz hali i było widać, że piłka na razie nie słucha dziewcząt. Teraz jesteśmy na etapie ładowania akumulatorów. 

W środę na spotkaniu w siedzibie Astwy (jednego ze sponsorów) Luks przedstawił swoją drużynę mediom i sponsorom. Zgromadzonym zaprezentowano nowe zawodniczki: rozgrywające Lucie Muhlstein i Annę Manikowską , atakującą Izabelę Żebrowską , przyjmujące Katarinę Truchanovą i Agatę Karczmarzewską-Purę oraz środkową Marlenę Mieszałę .

 

Wzmocnienia musiały być, bo ten zespół dwa razy z rzędu bronił się przed spadkiem z ekstraklasy – tłumaczy Luks. – Mam nadzieję, że dziewczyny, przychodząc tu, wybrały świadomie ten zespół. Chciałem je pozyskać i z tego się cieszę, że mamy 12 dobrych zawodniczek. Mogę zapewnić, że po raz kolejny nie będzie już nerwówki na koniec sezonu i spokojnie utrzymamy się w lidze.

 

Same zawodniczki nie kryły także, że w tym składzie personalnym powinno być lepiej niż w dwóch poprzednich sezonach, gdy drużyna walczyły o utrzymanie.

 

Już po pierwszych treningach mogę powiedzieć, że to może być dobry sezon – uważa Anna Manikowska, pochodząca ze Złotowa, a trzy lata temu występująca także w zespole z Białegostoku. – Na rozegraniu będę rywalizować z Muhlstein, ale nie ukrywam, że przyszłam tu grać. Będziemy się starały obie, a trener zadecyduje, kto będzie prowadził naszą grę.

 

Natomiast Hendzel na środku siatki ma zastąpić Marlena Mieszała, która przyszła z Muszynianki Muszyna. – Po pierwszych zajęciach widać, że treningi będą ciężkie – twierdzi Mieszała. – Ale nie pozostaje nic innego jak zaufać trenerowi i pracować. Wywalczenie miejsc 5-8 na pewno jest do wykonania.

 

Po zgrupowaniu w Spale zespół wróci do Białegostoku i będzie się przygotowywał do Akademickich Mistrzostw Polski, które rozpoczynają się 27 sierpnia w Rzeszowie.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved