Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Politechnika Krakowska już trenuje

AZS Politechnika Krakowska już trenuje

fot. archiwum

Już od poniedziałku na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej rozpoczęli przygotowania do sezonu 2008/09 siatkarze AZS Politechnika Krakowska. Trener Piwowar miał do dyspozycji na pierwszym treningu 14 graczy.

Akademików z Krakowa na samym starcie drugoligowych rozgrywek czekają mecze wyjazdowe. Najpierw z Czarnymi Radom (27.09) oraz z beniaminkiem TS Volley Rybnik (4.10). Po raz pierwszy w hali przy Kamiennej zobaczymy siatkarzy 11 października w meczu z AKS Resovia Rzeszów. Ponadto rywalami AZS w bieżącym sezonie będą zespoły: AZS Rafako Racibórz, Błękitnych Ropczyce, Fart Kielce, Hejnału Kęty oraz PWSZ Karpaty Krosno. Zanim jednak siatkarze AZS wystąpią na drugoligowych parkietach spotkają się w meczu II rundy Pucharu Polski z zespołem Wandy Kraków (13.09), która zapowiada w tym sezonie skuteczną walką o II ligę.

 

Trener Jerzy Piwowar na pierwszym treningu miał do dyspozycji 14 zawodników. Na pozycji rozgrywającego do występujących w minionym sezonie Krystiana Bławata (1977, 183) i Mateusza Palucha (1987, 192) dołączył wychowanek MTS AS Myszków, występujący ostatnio w MMKS Kędzierzyn-Koźle Marcin Kapuśniak (1989, 196), który m.in. w 2004 r. został wybrany najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Polski Młodzików, a po Turnieju Nadziei Olimpijskich w Ustce został powołany do kadry Polski kadetów. 

Do największych zmian w porównaniu do minionego sezonu doszło na pozycji przyjmującego. W krakowskim zespole zobaczymy: Radosława Szymczaka (1982, 186) występującego w minionym sezonie w zespole J.W. Construction Osram AZS Politechnika Warszawska, to zawodnik doświadczony, który przygodę z siatkówką zaczynał w swoim rodzinnym Sieradzu, w klubie MKS MOS pod okiem Zdzisława Wandachowicza. Szymczak początkowo grał w Techniku Sieradz, a jego pierwszym klubem seniorskim był SPS Zduńska Wola, w którym zaskarbił sobie sympatię kibiców głównie za waleczność i ogromną ambicję. Po spędzeniu kilku lat w Zduńskiej Woli zaliczył sezon w Górniku Radlin. W sezonie 2006/07 występował w Gwardii Wrocław, by po roku zmienić otoczenie i przenieść się do warszawskiej Politechniki. W tym sezonie zagra również w Politechnice tyle, że nie warszawskiej, a krakowskiej.

 

Kolejnym nowym zawodnikiem Politechniki grającym na pozycji przyjęcie z atakiem jest Kamil Gutkowski (1986, 194) – w minionym sezonie kapitan drugoligowego rywala z Radomia, będąc nieprzerwanie w szerokiej kadrze Jadaru Sport SSA Radom. Obok Szymczaka i Gutkowskiego do drużyny krakowskich „inżynierów” trafił Marcin Typel (1989, 193), który podobnie jak Kapuśniak swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w Myszkowie, ale swoje kolejne kroki skierował do Częstochowskiego Norwida, gdzie wraz z kolegami wywalczył grając w podstawowym składzie m.in. MP Kadetów, czy też w minionym sezonie srebrny medal MP Juniorów. Obok wspomnianej trójki na pozycji przyjmującego zobaczymy Pawła Borkowskiego (1985, 198), który w minionym sezonie grał jako środkowy bloku. Na pozycji libero bez zmian, drugi sezon barw Politechniki będzie bronił Mateusz Mrozowski (1986, 187).

 

Grono środkowych: Marcina Laskowskiego (1982, 198) i Tomasza Płazę (1982, 200), uzupełni dobrze znany małopolskim kibicom Rafał Poprawa (1983, 198), grający przez kilka sezonów w Okocimskim i ostatnio w MKCiS Jaworzno. Z zespołem trenuje również Patryk Akala (1988, 200) – ostatnio RCS Czarni Radom.

 

Nie doszło do zmian na pozycji atakującego, ponownie w hali przy ul. Kamiennej będziemy mogli zobaczyć w akcji Michała Dzierwę (1988, 195) i Mateusza Śrutowskiego (1980, 199). W sprawie wypożyczenia z Delicpolu Częstochowa Piotra Rożniatowskiego (1989, 199), kluby nie doszły consensusu.

 

Ważnym aspektem zbliżającego się sezonu jest podjęcie współpracy przez AZS Politechnika Krakowska z występującym na III ligowych parkietach zespołem SKF Dwunastka Kraków. Kluby ustaliły, iż od najbliższego sezonu na parkietach zaplecza drugiej ligi występować będzie zespół SKF Dwunastka AZS Politechnika II Kraków i jak twierdzą obie zainteresowane strony początek tej współpracy ma być fundamentem budowy nie tylko ligowego zaplecza akademików z Krakowa, ale przed wszystkim fundamentem do rozwoju krakowskiej siatkówki. Prace nad zespół SKF Dwunastka AZS Politechnika II powierzono Robertowi Banaszakowi, a drużyna trenuje już od ponad 2 tygodni w hali przy Kamiennej, w której będzie rozgrywał swoje ligowe mecze.

źródło: azs.pk.edu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved