Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ze Zlatanowem na czele poprawić wynik sprzed roku

Ze Zlatanowem na czele poprawić wynik sprzed roku

Nie będzie łatwo powtórzyć osiągnięcie z tamtego sezonu. Piacenza dotarła do finału Ligi Mistrzów oraz Serie A. Trener zespołu - Angelo Lorenzetti, jest jednak cały czas pełen optymizmu, pomimo znacznej rewolucji w składzie swojego zespołu.

W ubiegłym sezonie Piacenza, mimo że nie była uznawana za faworyta, pokonała w ćwierćfinale ligi Treviso, w półfinale odprawiła z kwitkiem Cuneo a w finale do ostatniego meczu walczyła z Trento jak równy z równym. – Przeszliśmy przez tamten sezon bardzo dobrze, niestety nie udało się zwieńczyć go zwycięstwem. Mimo to osiągnęliśmy więcej niż zakładano – twierdzi trener Angelo Lorenzetti.

Po sezonie doszło do dość znaczących zmian w składzie zespołu. Odszedł libero Sergio, środkowy Vigor Bovolenta, a także dwaj przyjmujący Israel Rodriguez i Frantz Granvorka. – Zawsze, gdy odchodzi chociażby jeden zawodnik, jest przykro. Osobiście najbardziej żałuję, że nie będę mógł już pracować z Bovolentą. W klubie pojawił się mistrz Europy, Hiszpan Guillermo Falasca. – To zawodnik, który chce bardzo powrócić do włoskiej ligi i zademonstrować swoje umiejętności – mówi o nim Lorenzetti.Piacenza rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 6 sierpnia. Punktualnie o godz. 9.30 w hali PallaBanca trener Lorenzetti i prezydent klubu Molinaroli powitali dziesięciu zawodników. Zwolnieni z obowiązków reprezentacyjnych są: rozgrywający, Boninfante, atakujący Falasca i Dunnes, środkowi Rak i Insalata, przyjmujący Marshall, Grassano i Paolo Bravo a także dwaj libero Durante i Zingaro.

Z pierwszym składem przygotowują się również młodzi gracze z serie B2, Benaglia, Boschi i Cordani. W zespole brakuje trzech zawodników. Novica Bjelica, Marco Meoni i Hristo Zlatanow są bowiem w Pekinie, gdzie za kilka dni rozpoczną zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich ze swoimi reprezentacjami. Przez pierwszy tydzień zespół będzie pracował nad przygotowaniem fizycznym pod kontrolą drugiego trenera, Giovanni’ego Rossi, który jest również odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne.

Klub poinformował jednocześnie, że nowym kapitanem zespołu będzie Bułgar posiadający włoski paszport, Hristo Zlatanow. W poprzednim sezonie funkcję tę pełnił środkowy bloku, Vigor Bovolenta, jednak w kolejnym sezonie zawodnika zabraknie w szeregach zespołu. – Hristo na początku okresu transferowego wyraził wątpliwość odnośnie składu Piacenzy i chciał odejść do Maceraty. Przekonaliśmy go jednak, że siła zespołu nie spadnie – twierdzi Lorenzetti.

Skład Piacenzy na najbliższy sezon wraz z numerami na koszulkach:

Rozgrywający:  Marco Meoni (6)
        Dante Boninfante (9)
Atakujący:   Guillermo Falasca (1)
        Christian Dunnes (16)
Przyjmujący:  Leonell Marshall (7)
        Michele Grassano (8)
        Hristo Zlatanov (11)
        Joao Paolo Bravo (13)
Środkowi:    Michal Rak (2)
        Vito Insalata (5)
        Novica Bjelica (18)
Libero:     Marco Zingaro (10)
        Gianluca Durante (12)

* Tłumaczenie Anna Więcek – Świat Siatkówki

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved