Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Witold Roman: Nie zagramy żadnego sparingu

Witold Roman: Nie zagramy żadnego sparingu

Biało-czerwoni od wczorajszego dnia są w wiosce olimpijskiej w Pekinie. - Przed naszym pierwszym meczem nie będziemy grać żadnego sparingu - przyznał Witold Roman, menadżer męskiej kadry.

Tuż po zakończeniu finałów Ligi Światowej w Brazylii podopieczni trenera Raula Lozano przenieśli się do chińskiego Hangzhou, gdzie przez ostatnie kilkanaście dni w spokoju przygotowywali się do występu na Igrzyskach Olimpijskich. Wczoraj wraz z całym sztabem zameldowali się w wiosce olimpijskiej w Pekinie.Zostaliśmy rozlokowani, co prawda nie na jednym piętrze, ale w jednym budynku – opowiada Witold Roman. – Jeśli chodzi o warunki zakwaterowania to są one nieco polowe. Jesteśmy trochę odcięci od świata, w pokojach nie ma telefonów i telewizji, ale to jest turniej olimpjski, specyficzne zawody, wiec trzeba się przyzwyczaić.

Polacy mają już za sobą wszystkie sprawy organizacyjne. Menadżer polskiej kadry podkreśla, że znaczącą rolę w załatwianiu wszelkich formalności odgrywa misja olimpijska, która stara się być jak najbardziej pomocna naszym sportowcom. – Dzisiaj mieliśmy odprawę dokumentów. Cała dokumentacja została przyjęta bez zastrzeżeń, wszyscy zawodnicy są uprawnieni do gry, więc z pewnością zagramy w turnieju (śmiech).

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o spodziewanym sparingu z Brazylijczykami, podobnie jak to miało miejsce dwa lata temu tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Japonii, tym razem Polacy nie rozegrają żadnego kontrolnego spotkania.

Przed pierwszym meczem nie zagramy żadnego sparingu – poinformował menadżer polskiej kadry, Witold Roman. – Przez sztab trenerski były podejmowanie próby zorganizowania takiego meczu, ale niestety nie udało się tego sfinalizować.

Nikt z dwunastu zawodników, którzy od wczoraj przebywają w Pekinie, nie narzeka na problemy zdrowotne. Biało-czerwonym nie pozostało więc nic innego jak ciężka praca podczas treningów. – Dzisiaj mieliśmy pierwszy trening w hali, wczorajszy nam przepadł, ponieważ w tym czasie, w którym mieliśmy go rozpisanego w harmonogramie, byliśmy w drodze do Pekinu – wyjaśnia Roman. – Wczoraj ćwiczyliśmy więc tylko w siłowni, dziś mamy trening w hali, a jutro w hali meczowej, ale niestety nie w tej, w której zagramy pierwszy mecz. Na szczęcie nie tylko my, ponieważ reprezentacja Niemiec również nie ma tam zaplanowanych treningów.

* Rozmawiała Katarzyna Biernacka (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved