Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Dwie polskie pary w półfinale

ME U-20: Dwie polskie pary w półfinale

Michał Kądzioła z Jakubem Szałankiewiczem oraz Monika Brzostek z Pauliną Eska - to dwie polskie pary, które awansowały do półfinałów Mistrzostw Europy do lat 20, które aktualnie rozgrywane są we włoskim miasteczku San Salvo.

Z turniejem pożegnała się natomiast druga para żeńska – Izabela Soja i Aleksandra Filip, które zajęły miejsca w przedziale 9.-13. Polki przegrały z parą szwajcarską – Leslie Betz/Marlen Brunner 0:2. Biało-czerwone wyrównany pojedynek w obu setach prowadziły tylko w pierwszych minutach, po czym na prowadzenie wychodziły rywalki, które spokojnie wygrały do 17 i 18.

Soja/Filip – Betz/Brunner 0:2

(17:21, 18:21)

Para Brzostek/Eska w III rundzie zagrała z parą – Remmers/ van Gestel z Holandii. Polki nie miały zbyt wiele do powiedzenia podczas tego pojedynku i dosyć łatwo przegrały oba sety do 16.

Brzostek/Eska – Remmers/van Gestel 0:2

(16:21, 16:21)

Mimo tej porażki Polki miały możliwość kontynuowania gry. Aby znaleźć się w półfinale musiały wygrać z parą z Niemiec – Koszowski/Aulenbrock, z którą wygrały już w I rundzie. Monika Brzostek i Paulina Eska nie zamierzały zmieniać udanej passy w grze przeciwko Niemkom i wygrały pewnie 2:0. Jedynie w pierwszym secie obie ekipy grały punkt za punkt. Mimo to końcówka należała do Polek, które wygrały do 19. Druga partia przebiegała już pod dyktando Polek.

Brzostek/Eska – Koszowski/Aulenbrock 2:0

(21:19, 21:14)

W półfinale Brzostek i Eska zagrają z parą z Czech – Iveta Halbichova/Barbora Jerabkova.

Wśród par męskich Polacy zagrali w III rundzie z parą z Rosji – Sergey Kostyukhin/Alexey Pastukhov. W pierwszym secie od początku siatkarze z Rosji zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, zaś biało-czerwoni nie mogli w żaden sposób doprowadzić do remisu. Sergey Kostyukhin/Alexey Pastukhov wygrali 21:15. Szczęście uśmiechnęło się do Kądzioły i Szałankiewicza w drugiej partii, w której to oni od pierwszych minut złapali rytm gry. Szybkie, zdecydowane akcje dały im wygraną do 15. Tie-break był z kolei niezwykle zacięty i długo nie było wiadomo, któremu z zespołów uda się wygrać decydujące piłki. Ostatecznie lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 15:13.

Kądzioła/Szałankiewicz – Kostyukhin/Pastukhov 1:2

(15:21, 21:15, 13:15)

Podobnie jak Brzostek i Eska, także Kądzioła i Szałankiewicz musieli wygrać dodatkowe spotkanie, aby awansować do dalszego etapu. Ponownie trafili na ekipę z Niemiec – Jörg Wutzl/Thomas Zass. I podobnie jak w I rundzie Polacy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Niemców. Poszło nawet lepiej niż w poprzednim spotkaniu tych par. Kądzioła i Szałankiewicz w pierwszej partii niemal rozbili swoich przeciwników 21:11. Nieco lepiej Niemcy zaprezentowali się w drugiej partii, jednak w porównaniu do poprzedniego seta, udało im się zdobyć tylko trzy punkty więcej.

Kądzioła/Szałankiewicz – Wutzl/Zass 2:0

(21:11, 21:14)

W półfinale Polacy zmierzą się z ekipą francuską – Oscar Dupouy/Vincent Lacombe.