Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: Apetyty są spore

Magdalena Śliwa: Apetyty są spore

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że możemy walczyć w nowym sezonie o pierwszą czwórkę. Takie mam ciche marzenie - śmieje się Magda Śliwa. W nowym zespole została przyjęta jak stara znajoma.

Rozgrywająca MKS-u Dąbrowa Górnicza i najbardziej doświadczona zawodniczka Plus Ligi Siatkówki Kobiet zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. Jednak na wczorajszym, pierwszym treningu – na boiskach do piłki plażowej w Parku Zielona w Dąbrowie – zapału i uśmiechu jej nie brakowało.

 

Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy zasuwać w piachu – mówi. – Budujemy siłę. Później przenosimy się do hali. To wszystko po to, aby być dobrze przygotowanym do sezonu. Zdaję sobie sprawę, że po piątym miejscu w poprzednich rozgrywkach apetyty są spore. 

W zespole została przyjęta jak stara znajoma. – Z Joasią Staniuchą-Szczurek i Gosią Lis grałam w Bielsku – mówi. – Z Beatą Strządałą i Magdą Sadowską znamy się z kadry. Z pozostałymi dziewczynami szybko się zaprzyjaźnimy.

 

Wiadomo, że trener i działacze MKS-u liczą na jej olbrzymie doświadczenie. Jakby nie było, wiele lat spędziła w lidze włoskiej (Perugia, Bergamo, Jesi, red.) i nie jest wykluczone, że swoimi radami będzie wspierała szkoleniowca Waldemara Kawkę .

 

Ja tu jestem tylko od roboty – tłumaczy. – Czyli od grania. Na razie nie było mowy, bym pomagała trenerowi. Może kiedyś, ale w tej chwili jestem zawodniczką. Chcę grać i cieszy mnie, że nasza liga tak podniosła swój poziom. Zbliżamy się do Zachodu i nie ma tu gangsterki.

 

Magda mieszka w Krakowie. Na razie nie zamierza wynajmować mieszkania w Dąbrowie. – To blisko 60 kilometrów – dodaje. – Niecała godzina jazdy autem. Spokojnie można dojechać na trening.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved