Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Juliana Felisberta Silva nie wystartuje w Pekinie

Juliana Felisberta Silva nie wystartuje w Pekinie

Czołowa siatkarka plażowa świata, Brazylijka Juliana Felisberta Silva, nie wystartuje w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zawodniczka nie odzyskała sił po czerwcowej kontuzji kolana.

Wczoraj okazało się, że poważna kontuzja kolana, jakiej doznała Juliana Felisberta Silva w czerwcu, podczas turnieju SWATCH FIVB World Tour w Paryżu, wyeliminowała tę znakomitą zawodniczkę z rywalizacji o olimpijskie medale. Jeszcze dwa tygodnie, tydzień temu, wydawało się, że rekonwalescencja przyniesie oczekiwaną poprawę samopoczucia zawodniczki, i będzie on mogła zagrać w Pekinie. Bardzo na to liczyła także jej partnerka z drużyny, Larissa Franca, która nieustannie deklarowała, że będzie czekać na swoją partnerkę do ostatniej możliwej chwili.

Taka chwila właśnie nadeszła, tym bardziej, że u przechodzącej rekonwalescencję Juliany w ostatnich dniach nastąpił nawrót silnego bólu w kontuzjowanym kolanie. Trudną decyzję o rezygnacji z olimpijskiego startu zawodniczka podjęła wczoraj, po długiej rozmowie z prezydentem Brazylijskiej Konfederacji Siatkówki – Ary’m Graca Filho.Juliana nie może przystąpić do walki wspólnie z Larissą o olimpijskie złoto. Jej rehabilitacja niestety nie powiodła się, wróciły bóle w kontuzjowanym kolanie. Współczuję jej bardzo. Jest w tej chwili rozbita psychicznie i bardzo rozpacza – mówił po rozmowie z Julianą, Ary Graca Filho.

Rezerwową zawodniczką dla Juliany, zgłoszoną oficjalnie przez Brazylijczyków, jest Ana Paula Connelly. Jedynym pocieszeniem dla Larissy, ale zwłaszcza dla Juliany, może być to, że Ana Paula jest ostatnio w znakomitej formie. W miniony weekend razem z Sheldą Bede wygrała turniej Wielkiego Szlema w Austrii.

Posłałem wiadomość do Any Pauli, że ma pilnie pojawić się w Pekinie, bo zastąpi Julianę w olimpijskiej rywalizacji. W środę już powinna być tutaj na miejscu – poinformował prezydent CBV.

Przypomnijmy, że brazylijska para w zmienionym składzie – Ana Paula Connelly i Larissa Franca, swój pierwszy olimpijski mecz zagra w najbliższą sobotę. Ich rywalkami będą grające w barwach Gruzji rodaczki „Saka” i „Rtvelo” (Cris i Andreazza).

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved