Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Z Australii do Gwardii

I liga: Z Australii do Gwardii

Miał chyba rację pewien działacz z ul. Krupniczej, mówiąc, że Gwardia jest jak Armia Czerwona - czyli, że „była, jest i budjet”. Innymi słowy, ta drużyna nie zniknie, choć w ostatnich tygodniach zniknęła nieco z prasowych szpalt.

Nie było o czym gadać, nie było o czym pisać. Ten stan uległ jednak zmianie. Do nowego sezonu I ligi wrocławscy siatkarze przystąpią – to po pierwsze. Po wtóre – w międzynarodowym składzie. Z Australijczykiem i Bułgarem. Jak można się domyślać, przy obu transferach maczał palce menedżer Andrzej Grzyb.

Wszystko się zgadza. Australijczyk nazywa się Will Thwaite, mierzy 208 cm, urodził się w 1987 roku i pochodzi z grupy Igora Yudina, od sezonu 2006/07 zawodnika Jastrzębskiego Węgla – mówi Grzyb. – Thwaite jest reprezentantem swojego kraju, z którym szykuje się do wrześniowych igrzyska azjatyckich. Do Wrocławia przyleci więc po zawodach, 28 września. Dodam, że ostatni sezon spędził w Szwecji, gdzie był najlepszym blokującym ligi i drugim pod względem zagrywki. Sprowadził go tam drugi trener reprezentacji Australii, który zimą trenuje jedną ze szwedzkich drużyn. W Australii nie ma nic, więc młodzi szukają dojścia do Europy. Chcą iść śladami Yudina, który się u nas rozwinął – dodaje Grzyb, zachwalając nowy nabytek.Rozgrywki ruszają właśnie 28 września, zatem w pierwszej kolejce ekipa Macieja Jarosza będzie musiała sobie radzić bez Thwaite’a. 10 sierpnia dołączy do ekipy bułgarski rozgrywający Aleksandr Simeonov (200 cm wzrostu, rocznik 1986). Liczby mówią tyle, że młody i – jak na wystawiacza – wysoki. Czyli taki nowoczesny. A co mówi Grzyb?

W stylu gry podobny do Łukasza Żygadły. Wychowanek Lewskiego Sofia, grał w juniorskiej reprezentacji Bułgarii, a ostatnio na Islandii. Rekomendował mi go Marek Bernat, swego czasu asystent Irka Mazura w kadrze, a ostatnio drugi trener reprezentacji Islandii. Rok temu miałem go na tygodniowych testach w Rzeszowie. Fajny chłopak, na I ligę będzie super – twierdzi Grzyb. A czy będzie, to się dopiero okaże.

Dodajmy, że Grzyb dopiął również przedłużenie kontraktu z Jarosławem Lechem. Na treningu Gwardii dostrzegliśmy także inne „stare” twarze: Mariusza Dutkiewicza (rozegranie), Macieja Krupnika (środek bloku), Arkadiusza Olejniczaka (przyjęcie), Łukasza Karpiewskiego (atak) i Adriana Mihułki (libero). Były też i nowe sylwetki: Adam Kurian (wcześniej Nysa, atak), Mateusz Gorzewski (Jastrzębie, przyjęcie) czy Arkadiusz Świechowski (Poznań, środek bloku), przyjaźniącego się z Martą Haładyn.

Zdecydowanym faworytem ligi będzie Delecta Bydgoszcz z Martinem Sopką. Chyba że zajmie miejsce Płomienia Sosnowiec w Plus Lidze.

Na dniach sprawa się wyjaśni. Jeśli Płomień zechce podjąć rękawicę, wtedy muszę im skompletować cały zespół – twierdzi Grzyb.

Dodajmy, że Gwardię opuścili Rafał Jarząbski (Orzeł Międzyrzecz), Daniel Wilk (Victoria Jaworzno), Arkadiusz Telecki (Jadar Radom), Michał Chadała (kończy karierę po kontuzji), Krzysztof Zdrzałka (Juventur Wałbrzych), Tomasz Drzyzga (szuka klubu) i Piotr Marciniak, mający w planach grę w Sycowie (II liga), a przede wszystkim na plaży.

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved