Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Inżynierowie rozpoczęli przygotowania

Inżynierowie rozpoczęli przygotowania

fot. archiwum

Inżynierowie Politechniki Warszawskiej rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu. Trener Kowalczyk na pierwszych zajęciach nie miał jednak do dyspozycji wszystkich graczy. Zabrakło przyjmującego Karela Kvasnicki i środkowego Karola Kłosa.

Karel Kvasnicka nie dotarł do nas z powodu spraw rodzinnych, ale cały czas jestem z nim w kontakcie i już niedługo powinien pojawić się w Warszawie. Z kolei Karol Kłos w poniedziałek rano wrócił ze zgrupowania reprezentacji juniorów, nie chcieliśmy więc ściągać go na trening i dodatkowo forsować. Po piętnastu godzinach podróży z Belgii miał prawo być zmęczony, pozwoliliśmy mu zatem odpocząć. Za trzy dni wyjeżdża jednak na kolejny obóz. Dołączy do nas prawdopodobnie dopiero po juniorskich mistrzostwach Europy, na początku września – wytłumaczył Krzysztof Kowalczyk , który w PlusLidze debiutuje na stanowisku pierwszego szkoleniowca.

 

W poniedziałkowy poranek cała ekipa Akademików spotkała się na treningu w siłowni. Pierwszy trening w hali przewidziano natomiast na godziny wieczorne. Na parkiet Areny Ursynów zawodnicy wyszli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci. – Jesteśmy głodni siatkówki – śmiali się niektórzy. – Cieszymy się, że wracamy do treningów, zabieramy się ostro do pracy – dodawali. Po dwóch godzinach ćwiczeń na ich mokrych od potu twarzach nadal widoczna była radość. – Nie brakuje tlenu? – żartował trener Krzysztof Kowalczyk, nawiązując do wakacyjnej formy swoich podopiecznych. – Formy nie ma, bo nie może jej być. Zawodnicy niemalże przed chwilą wrócili z wakacji – wyjaśniał później już całkowicie poważnie. 

Trener Kowalczyk podczas treningu w Arenie Ursynów opowiedział swoim podopiecznym, jak widzi ich grę w nowym sezonie. – Na pewno całkowicie zmienimy styl gry Politechniki. Zawodnicy już wiedzą, jak będziemy grać i czego od nich będę oczekiwał, ale nie podam tego do publicznej wiadomości. Rywale mogliby nas potem za łatwo rozpracować – powiedział Krzysztof Kowalczyk.

 

Pierwszy dzień przygotowań zespołu „Inżynierów” urozmaiciło spotkanie z Zarządem klubu. W części oficjalnej prezes J.W. Construction OSRAM AZS Politechniki Warszawskiej – pani Jolanta Dolecka postawiła przed zespołem cel na nowy sezon. – Każdy mówi, że ma to być utrzymanie. I rzeczywiście, takie jest podstawowe założenie. Ale ja powiem inaczej: naszym celem jest dobra gra i walka o zwycięstwo w każdym spotkaniu – mówiła pani Dolecka. Następnie, przy kawie i ciasteczkach siatkarze mieli okazję na spokojnie porozmawiać i podzielić się wrażeniami z urlopów. W miłej i sympatycznej atmosferze żywo dyskutowali. – Coś czuję, że taka atmosfera utrzyma przez cały sezon i stworzymy świetny team, co pozwoli nam się spokojnie utrzymać – rzucił na koniec jeden z zawodników.

 

Kadrę Politechniki w ostatnich dniach uzupełnili dwaj gracze z MOS Wola: przyjmujący Witold Pawlewicz i środkowy Robert Iliński . – Obaj ci młodzi zawodnicy trenować będą z nami, ale grać będą w II lidze w drużynie MOS-u. Mają pomagać nam w treningach i zbierać przy tym cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – powiedział trener Kowalczyk.

 

* Adrian Komorowski (siatkowka.azspw.pl)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved