Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siarka protestuje

Siarka protestuje

Polski Związek Piłki Siatkowej chce zafundować tarnobrzeskim siatkarkom wojażowanie po całym kraju. Działacze drugoligowej drużyny siatkarek Anser-Siarki Tarnobrzeg złożą protest w Polskim Związku Piłki Siatkowej odnośnie przydzielenia ich do grupy trzeciej.

Jeśli nie przyniesie on skutku, drużyna może nawet zostać wycofana z rozgrywek.

Uczestnictwo w rozgrywkach trzeciej grupy oznaczałoby wojażowanie po całym kraju i dwukrotnie większe koszty funkcjonowania zespołu niż w ubiegłym sezonie. Kiedy działacze Siarki zobaczyli terminarz rozgrywek drugiej ligi, oniemieli. Zespół, zamiast być tak jak dotychczas w grupie czwartej, został „za plecami” przydzielony do grupy trzeciej.W tarnobrzeskim klubie nie przelewa się. Dlatego rok temu istniała groźna wycofania drużyny siatkarek z drugiej ligi. Z pomocą przyszła firma Anser, która wyłożyła pieniądze na funkcjonowanie zespołu. Siarka biła się z koalicją drużyn krakowskich, a na Wawel znacznie bliżej ze stolicy polskiej Siarki niż do Białegostoku, Ostrołęki, Legionowa czy nawet Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego. W klubie zawrzało, Siarka złoży protest w Polskim Związku Piłki Siatkowej, licząc na zmianę tej sytuacji.

Nie stać nas na wynajmowanie hoteli przed meczami, a nie możemy sobie pozwolić na to, by zimą, kiedy drogi będą śliskie, wyjeżdżać na mecze o godzinie 3 czy 4. Grają u nas dziewczyny z Rzeszowa, co jeszcze bardziej skomplikuje sytuację z wyjazdami – irytuje się szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Andrzej Dróbkowski.

Dziś siatkarki Anser-Siarki rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Przez pierwsze dwa tygodnie zajęcia odbywać się będą raz dziennie, później dwa razy dziennie. W tarnobrzeskiej drużynie nie zobaczymy już trzech siatkarek: Monika Pusz wróciła do Łańcuta, Iwona Kowalczuk zamierza grać w jednym z krakowskich zespołów, natomiast Anna Janas myśli o grze w Krośnie. Z całej trójki tylko Monika Pusz stanowiła o obliczu zespołu, Janas i Kowalczuk nie prezentowały zbyt wysokich umiejętności. Za to wzmocnienia w Siarce szykują się konkretne. Numerem jeden powinna być mająca za sobą grę w mieleckiej Stali Katarzyna Ząbek, poza tym nowymi twarzami będą Jolanta Sokalska z Częstochowianki Częstochowa i Irena Matejek z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Niestety, Anna Surowiec, czołowa zawodniczka drużyny, pracująca na co dzień w policyjnej „drogówce”, wyjeżdża na trzymiesięczne szkolenie do Legionowa. Nie będzie więc uczestniczyła w treningach, nie zagra też najprawdopodobniej w pierwszych pięciu kolejkach nowego sezonu. A ten rozpocznie się już 27 września.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved