Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Irański klub Paykan Teheran zdobył mistrzostwo Azji mężczyzn

Irański klub Paykan Teheran zdobył mistrzostwo Azji mężczyzn

W stolicy Kazachstanu, Almaty, w dniach 17-25 lipca rozgrywane były Klubowe Mistrzostwa Azji mężczyzn (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów). Po raz trzeci z rzędu tytuł zdobył irański klub Paykan Teheran.

W zawodach wystartowały mistrzowskie drużyny reprezentujące Brunei, Chiny, Iran, Indonezję, Japonię, Kazachstan, Kuwejt, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W finałowym meczu irański Pejkan pokonał 3:1 grających u siebie mistrzów Kazachstanu – Almaty. Brązowy medal przypadł mistrzom Japonii – Santori Sunbirds.

Almaty (KAZ) – Paykan Teheran (IRI) 1:3
(25:20, 26:28, 22:25, 19:25)

Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik mistrza Kazachstanu – Almaty – Marat Imangalijew . Niżej podajemy komplet zdobywców nagród indywidualnych.