Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Gwardia trenuje w Karpaczu

Impel Gwardia trenuje w Karpaczu

fot. archiwum

Po pierwszym tygodniu treningów są siatkarki Impel Gwardii beniaminka ekstraklasy. Od poniedziałku Dolnoślązaczki przebywają w Karpaczu, gdzie pracują głównie nad wytrzymałością tlenową.

W ostatnich dniach lipca rozpoczęły przygotowania do sezonu zawodniczki Impel Gwardii. Po rocznej przerwie znów wrocławianki zagoszczą na najlepszych parkietach w Polsce. Rafał Błaszczyk trener Impel Gwardii na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji 11 siatkarek, w tym dwie zupełnie nowe we Wrocławiu: Marta Czerwińska i Aleksandra Kruk . Kontrakt z beniaminkiem PlusLigi kobiet podpisała również zdolna wychowanka NTSK Nysa, od lat związana z wrocławskim klubem Aleksandra Szafraniec .

 

Pierwsze zajęcia miały charakter wprowadzający, korzystaliśmy z boisk do piłki plażowej, Parku Wodnego, kajaków, siłowni. Znalazło się też trochę miejsca na zajęcia z piłkami, ale priorytetem były treningi bez nich – powiedział po pierwszym tygodniu zajęć Rafał Błaszczyk. 

Przed zespołem teraz dwutygodniowe zgrupowanie, które podzielono na dwie części, w pierwszej z nich terenem przygotowań jest Karpacz. Zespół spędzi tam tydzień czasu, w którym będzie wykona praca o dużej objętości czasowej, potem wrocławianki zawitają do Brzegu Dolnego na druga część obozu, tam więcej zajęć przewidziano w hali sportowej.

 

Przed nami trudny sezon, chcemy się do niego przygotować jak najlepiej. Cieszymy się, że tylko po rocznej przewie znów będziemy w elicie siatkarskiej w Polsce, takie wyzwania mobilizują dodatkowo. Wiemy również, nie będzie łatwo, każda z drużyn PlusLigi Kobiet to silny team stąd my musimy włożyć wiele pracy, aby później móc stawić czoła wyzwaniom ekstraklasy. Brak w naszym zespole typowej atakującej, ale jestem dobrej myśli i sądzę, że podołamy trudom ligi powiedziała Małgorzata Kupisz , kapitan zespołu.

 

Po zgrupowaniu zespół czekają treningi we Wrocławiu, a we wrześniu zaplanowane są gry kontrolne, jednym z pierwszych będą mecze na turnieju w Miliczu z zespołami S.C. Drezno, Centrostalu Bydgoszcz i Piasta Szczecin.

 

Kadra Impel Gwardia Wrocław:Małgorzata Kupisz,
Marta Haładyn,
Katarzyna Mroczkowska,
Zuzanna Efimienko,
Aleksandra Szafraniec,
Aleksandra Kruk,
Marta Czerwińska,
Agnieszka Starzyk,
Bogumiła Barańska,
Agnieszka Jagiełło,
Aleksandra Krzos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved