Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Delecta gotowa do walki i o I ligę i o ekstraklasę

Delecta gotowa do walki i o I ligę i o ekstraklasę

Kilku nowych siatkarzy zobaczył na pierwszym przed nadchodzącym sezonem treningu drużyny Delekty trener Rostislav Chudik. Bydgoszczanie tradycyjnie już zajęcia rozpoczęli od gry w piłkę nożną.

Po przerwie wakacyjnej w poniedziałek pierwsi zawodnicy już przed godz. 17 zaczęli pojawiać się w siedzibie klubu przy ul. Glinki. Najpierw z siatkarzami spotkali się działacze, a później zawodnicy wraz trenerami pojawili się w hali. – Rzeczywiście, skład różni się od tego, który był tu jeszcze w poprzednim sezonie, ale to przecież żaden problem – mówił trener Chudik. – Dobrze znam wszystkich nowych zawodników. Pracuję już trochę w Polsce i wiem dobrze, kto jaki poziom prezentuje – dodaje.

Trudno by było inaczej, skoro większość nowych graczy to znani zawodnicy. Piotr Lipiński i Grzegorz Kokociński mają za sobą występy w PLS, a Artur Augustyn to były młodzieżowy reprezentant Polski. – Bydgoszczanie złożyli mi bardzo konkretną ofertę, więc nie wahałem się za długo – mówił Kokociński.Na poniedziałkowym treningu zabrakło trzech zawodników. Maciej Krzywiecki i Wojciech Kozłowski przebywają na zgrupowaniu kadry juniorów. W Bydgoszczy nie było też Martina Sopko.

Dałem mu kilka dni wolnego. Ostatnio ciągle grał w reprezentacji Słowacji i należy się mu odpoczynek. Dołączy do nas w sobotę – dodaje szkoleniowiec Delekty.

Przez dwa tygodnie drużyna przygotowywać się będzie na własnych obiektach. 19 sierpnia wyjedzie na dwutygodniowy obóz do Szczyrbskiego Plesa. Być może wtedy rozstrzygnie się w końcu to, w jakiej lidze ostatecznie zagrają bydgoszczanie. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że będzie to I liga, do której spadła Delecta. Nadal jednak nie wiadomo, czy do rozgrywek PLS przystąpi Płomień Sosnowiec. Działacze tego klubu zgłosili go co prawda do gry w ekstraklasie, ale ciągle borykają się z problemami finansowymi i kadrowymi. – Trudno powiedzieć, jak to się zakończy. Ale chyba wszyscy wierzymy w to, że uda się nam jednak zagrać z najlepszymi – mówi Kokociński.

Chemik powinien rozgrywki rozpocząć 4 października, choć liga rusza tydzień wcześniej 27 września. Problem jednak w tym, że w pierwszym terminie bydgoszczanie pauzują (jest 13 zespołów), a w drugim mają grać na wyjeździe z KS Poznań, który… nie istnieje.

Z optymizmem, ale rozważnym do nowego sezonu podchodzi Krzysztof Janczak: – Patrząc na nazwiska można stwierdzić, że skład jest mocniejszy. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że to nie nazwiska grają, a ludzie i trzeba to przelać na boiskowe zaangażowanie, przede wszystkim wygrywanie spotkań, bo tego będą od nas kibice oczekiwali i musimy pokazać, że będziemy najlepszą drużyną w pierwszej lidze i bezpośrednio awansować co PLS.

źródło: gazeta.pl, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved