Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Chińczycy podniesieni na duchu występami w LŚ

Chińczycy podniesieni na duchu występami w LŚ

Reprezentacja chińskich siatkarzy odbyła pierwszy, otwarty trening w nowo wyremontowanej hali Capital Indoor Stadium. Chińczycy są najniżej sklasyfikowanym zespołem na igrzyskach i ich celem jest ćwierćfinał.

Kapitan Shen Qiong, Cui Jianjun, Yuan Zhi, Yu Dawei, rozgrywający Jiao Shuai i libero Ren Qi to najprawdopodobniej pierwsza szóstka reprezentacji Chin, która wybiegnie 10 sierpnia na mecz z Bułgarią. W tym zestawieniu Chińczycy najczęściej rozgrywali również mecze w Lidze Światowej.

Podczas 90-minutowego treningu zawodnicy ubrani w nowe czerwone i białe koszulki rozgrywali wewnętrzny sparing. Podstawowa szóstka zgromadzona została po jednej stronie siatki, naprzeciwko stanęli zawodnicy rezerwowi. – Chłopcy są w dobrej formie i jesteśmy szczęśliwi, że omijają nas poważne kontuzję – stwierdził Song Weiping, lekarz reprezentacji.Trener Jianan Zhou wydawał się o wiele bardziej zrelaksowany w kontakcie z mediami niż jego odpowiednik w żeńskiej reprezentacji Zhonghe Chen, który prowadził swój pierwszy trening w poniedziałkowe popołudnie w innej hali. – Mam nadzieję, że mój zespół uczyni krok do przodu podczas igrzysk – powiedział Zhou, który w latach dziewięćdziesiątych był kapitanem reprezentacji Państwa Środka.

Chińczycy, którzy są sklasyfikowani na 21. miejscu w rankingu FIVB, najniżej ze wszystkich dwunastu zespołów, marzą o awansie do ćwierćfinału. Jedyny ich występ na igrzyskach olimpijskich miał miejsce w 1984 roku, gdy w Los Angeles zastąpili reprezentację Związku Radzieckiego i zajęli ósme miejsce. Gospodarze turnieju olimpijskiego zagrają w grupie z wicemistrzami olimpijskimi z Aten – Włochami, brązowymi medalistami mistrzostw świata – Bułgarią, trzecią w rankingu FIVB reprezentacją USA oraz Japonią i Wenezuelą.

Chińczycy w ostatniej edycji Ligi Światowej zajęli miejsca 7-9, notując sześć wygranych i sześć porażek. – Zawodnicy są tym osiągnięciem podniesieni na duchu – twierdzi Zhou. – Jestem zadowolony, że mają więcej pewności siebie i determinacji by walczyć i wygrywać. A to jest właśnie to, czego od nich oczekuję.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved