Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Złoto dla Sheldy Bede i Any Pauli Connelly

WT: Złoto dla Sheldy Bede i Any Pauli Connelly

World Tour rozgrywany w Klagenfurcie był ostatnim przystankiem przed Pekinem. Większość występujących na nim par na co dzień znajduje się poza czołówką. Triumfowały Brazylijki Shelda Bede i Ana Paula Connelly.

Przypomnijmy, że zdobywczynie złotego medalu zostały zgłoszone na Igrzyska Olimpijskie jako para rezerwowa. W finale Brazylijki zmierzyły się z para ukraińską – Osheyko/Baburina, które w tym turnieju zostały rozstawione dopiero z numerem 27. Shelda Bede i Ana Paula Connelly nie pozostawiły jednak rywalkom żadnych złudzeń i w ciągu 33 minut wygrały 2:0. W każdym z setów Brazylijki miały od samego początku kilkupunktową przewagę i bez problemów wygrały kolejno do 10 i 11.

Ana Paula cieszyła się po meczu nie tylko ze złotego medalu, ale także ze wspaniałej publiczności. – Na pewno mecz o złoto przyniósł nam dużo radości. Tu jest wspaniała publiczność, która dopinguje grające zespoły. Nie jest to dla nich jednak tylko impreza, oni przyszli zobaczyć sport na wysokim poziomie.Ana Paula/Shelda – Osheyko/Baburina 2:0

(21:10, 21:11)

W meczu o brązowy medal zmierzyły się Niemki Holtwick/Semmler oraz Gruzinki Saka/Rtvelo. Przypomnijmy, że para gruzińska to pochodzące z Brazylii Cris i Andreazza, które zdecydowały się grać w barwach narodowych Gruzji. Niemki, które w swoim kraju nie zdołały wywalczyć wyjazdu na Igrzyska zagrały w Klagenfurcie bardzo dobrze. W meczu o brązowy medal w każdym z setów zwyciężały do 18. Po meczu radości nie ukrywała Semmler: – To coś fantastycznego, nie mogę w to uwierzyć. Zawsze marzyłam o medalu, a teraz wywalczyłyśmy go i to w dodatku w turnieju Grand Slam. To największy sukces w naszej karierze. Następny cel to złoty medal, ale do tego sukcesu przed nami długa droga.

Para niemiecka ma przed sobą jeszcze długą drogę do sukcesów. Mają jeszcze na to czas, gdyż obie są studentkami. Holtwick ma zaledwie 22 lata, zaś jej partnerka jest o dwa lata starsza.

Holtwick/Semmler – Saka/Rtvelo 2:0

(21:18, 21:18)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved